Sarıgöl’de ilk defa kök hücre bağışı alındı

Manisa Kızılay Kan Merkezi ile Sarıgöl Kızılay Şubesi’nin ortaklaşa düzenledikleri kök hücre ve kan bağışı kampanyası büyük ilgi gördü.Sarıgöl Kızılay Şubesi’nin Kan Alım Merkezinde iki gün boyunca vatandaşlardan kök hücre...

Sarıgöl’de ilk defa kök hücre bağışı alındı
Manisa Kızılay Kan Merkezi ile Sarıgöl Kızılay Şubesi’nin ortaklaşa düzenledikleri kök hücre ve kan bağışı kampanyası büyük ilgi gördü.
Sarıgöl Kızılay Şubesi’nin Kan Alım Merkezinde iki gün boyunca vatandaşlardan kök hücre ve kan bağışı kampanyası düzenlendiğini belirten Sarıgöl Kızılay Şubesi Başkanı Yusuf Tüfekçi, "Sarıgöl’de çeşitli zamanlarda kan bağışı kampanyası yapılmakta ancak bu kez ilçemizde ilk kez vatandaşlarımızdan kök hücre bağışı yapıldığını duyurduk. Duyurumuz oldukça etkili oldu ve 110 adet kök hücre ile 60 ünite kan bağışı aldık. Bağış yapan vatandaşlarımıza gösterdikleri duyarlıktan dolayı teşekkür ederim." dedi.

"Kök hücre 18-50 yaş arasında alınmakta"
Manisa Kızılay Kan Merkezi Dr. Çağdaş Obalı da şunları söyledi: "Kök hücre bağışçıları 18-50 yaş arasında kronik hastalıkları olmayan kişilerden alınmakta. Kök hücreler lösemili bebekler ile kanser hastalarında kullanılmakta olup, bağışçılardan alınan kök hücreler Sağlık Bakanlığı laboratuvarlarına gönderilmekte burada gerekli tahliller yapıldıktan sonra tüm hastanelere bildirimleri yapılıyor. İhtiyaç sahibi hastalara uyum sağlayan bağışçılarla irtibata geçiliyor."
YORUM EKLE