Salihli’de minikler hayvan barınağına ziyaret

Salihli’de Hatice-Hüseyin Bulut Anaokulu öğrencileri Salihli Belediyesi Sokak Hayvanları Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezinde bulunan hayvanları ziyaret etti.Hatice-Hüseyin Bulut Anaokulu öğretmenlerinin düzenlediği etkinliğe katılan minik öğrencileri...

Salihli’de minikler hayvan barınağına ziyaret
Salihli’de Hatice-Hüseyin Bulut Anaokulu öğrencileri Salihli Belediyesi Sokak Hayvanları Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezinde bulunan hayvanları ziyaret etti.
Hatice-Hüseyin Bulut Anaokulu öğretmenlerinin düzenlediği etkinliğe katılan minik öğrencileri bilgilendiren Salihli Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Birol Avcı, ziyarete gelen miniklere hayvanların da her canlı gibi yaşama hakkı olduğunu bu yüzden onlara karşı daha duyarlı olmaları gerektiğini ifade etti.
Veteriner İşleri Müdürü Avcı, hayvanların zaman zaman açlık, kötü muamele veya kaza sonucu yaralandıklarını hatta yaşamlarını yitirdiklerini işaret ederek yardıma muhtaç ve sahipsiz hayvanlara gereken önemin verilmesini istedi. Ziyarete gelen öğrenciler, Hayvan Barınağında gezdirilerek bilgilendirildi. Barınağa gelen hayvanların nerede ve nasıl tedavi edildiğinden de bahseden Veteriner İşleri Müdürü Avcı, öğrencilerin merak ettiği sorularını da cevapladı.
YORUM EKLE