Salihli’de Jeotermal bilgilendirme toplantısı

Manisa’nın Salihli ilçesindeki Çevre Derneği tarafından jeotermal enerji bilgilendirme toplantısı düzenlendi.Salihli Ticaret ve Sanayi Odası Sardes Toplantı Salonu’nda düzenlenen bilgilendirme toplantısının açılış konuşmasını yapan...

Manisa 17.12.2018, 10:42
Salihli’de Jeotermal bilgilendirme toplantısı

Manisa’nın Salihli ilçesindeki Çevre Derneği tarafından jeotermal enerji bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Salihli Ticaret ve Sanayi Odası Sardes Toplantı Salonu’nda düzenlenen bilgilendirme toplantısının açılış konuşmasını yapan Çevre Derneği Başkanı Zülal Kiraz “Yapılacak olan Jeotermal Enerji Santralleri ile Anadolu’nun verimli ve bereketli havzası olan Gediz Havzası, kirlenme ve yok olma tehlikesi ile karşı karşıya kalacaktır. Bugün burada geleceğimizi tehdit eden yaşamsal öneme sahip olan konuyu mercek altına almak için bir aradayız. Atılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

Bilgilendirme toplantısına Salihli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Yüksel’in yanı sıra siyasi parti temsilcileri, dernek başkanları ile çevre il ve ilçelerden çevreciler katılırken, toplantı Prof. Dr. Ali Osman Karababa, Jeoloji Yüksek Mühendisi Tahir Öngür ve Jeofizik Yüksek Mühendisi Erhan İçöz’ün katılımcılara Jeotermal Enerji’nin çevreye olan zararlarını anlatması ile son buldu.
Yorumlar (0)