Salihli’de 295 dosya yapılandırıldı

Manisa'nın Salihli İlçesi Esnaf Ve Sanatkarlar Kredi Ve Kefalet Kooperatif Başkanı Halil Aşık, Salihli'de 295 Dosyanın Yapılandırıldığını Söyledi.

Salihli’de 295 dosya yapılandırıldı
Salihli Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatif Başkanı Halil Aşık, 30 Haziran 2016 tarihinden önce borcu olan ve borçları takibe düşmüş bulunan esnaflardan 295 dosyanın yapılandırıldığını söyledi.
Salihli Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatif Başkanı Halil Aşık, kooperatife borcu olan ve borçları takibe uğramış esnafa Bakanlar Kurulu’nun aldığı karar doğrultusunda ödeme kolaylığı geldiğini hatırlatıp, borcu olan ve borçları takibe düşmüş esnaflardan borç yapılandırması başvurusunda bulunanların kredi faiz yükünden kurtulduğunu belirtti.
Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifine borcu olan veya borcu takibe düşmüş ortaklardan yasal başvuru süresine kadar 295 başvuruda bulunduğuna vurgu yapan Başkan Aşık, “Bu 295 dosyadan yapılandırılan toplam tutar 1 milyon 820 bin liradır. Bu arada kooperatifin fedakarlık yaparak, silinen faizlerin kooperatife yüklediği yük ise 510 bin liradır. Kısacası ortaklarımızın kooperatife olan faizin 510 bin lirası silindi.” dedi.
YORUM EKLE