Sağlık Müdürlüğü’nden anne adaylarına çağrı

İzleme Ve Değerlendirme Şube Müdürlüğü Koordinasyonunda, Halk Sağlığı Müdürlüğü, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği Ve Celal Bayar Üniversitesi’nden Uzmanların Katılımı İle Anne Ve Bebek Sağlığının Geliştirilmesi Komisyonu Kurduklarını Ve Komisyonun Çalişmalari Neticesinde Önemli Mesafeler Kat Ettiklerini Belirten Sağlık Müdürü Dr. Metin Kaplan, Sağlık Müdürlüğü’nün, Halk Sağlığı Müdürlüğü’nün Ve İl Genelinde Tüm Hastanelerin Anne Ve Bebek Ölümlerinin Azaltılması İle Anne Ve Bebek Sağlığının Geliştirilmesi İçin Eylem Planlarını Hazırlayarak Hayata Geçirdiklerini Söyledi.

Manisa 25.10.2016, 14:01
Sağlık Müdürlüğü’nden anne adaylarına çağrı
Manisa Sağlık Müdürlüğü, anne ve bebek ölümlerinin önüne geçmek, anne ve bebeklerin sağlığını geliştirmek için komisyon kurarak anne adaylarına sorumlu davranma çağrısında bulundu.
Manisa Sağlık Müdürlüğü, anne ve bebek ölümlerinin önüne geçmek, anne ve bebeklerin sağlığını geliştirmek için çalışmalarına devam ediyor. İzleme ve Değerlendirme Şube Müdürlüğü koordinasyonunda, Halk Sağlığı Müdürlüğü, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği ve Celal Bayar Üniversitesi’nden uzmanların katılımı ile Anne ve Bebek Sağlığının Geliştirilmesi komisyonu kurduklarını ve komisyonun çalışmaları neticesinde önemli mesafeler kat ettiklerini belirten Sağlık Müdürü Dr. Metin Kaplan, Sağlık Müdürlüğü’nün, Halk Sağlığı Müdürlüğü’nün ve il genelinde tüm hastanelerin anne ve bebek ölümlerinin azaltılması ile anne ve bebek sağlığının geliştirilmesi için eylem planlarını hazırlayarak hayata geçirdiklerini söyledi.
Anne adaylarının da sorumlu olması gerektiğini sözlerine ekleyen Sağlık Müdürü Kaplan, Toplum Sağlığı Merkezlerinde Gebe Bilgilendirme Sınıflarının yer aldığını ve tamamen ücretsiz hizmet verildiğini hatırlattı. Kaplan ayrıca, anne adaylarına, doğum öncesi, doğum, lohusa ve bebek bakımı konularında eğitimler verildiğini ve anne adaylarının katılımlarını beklediklerini söyledi. Hedeflerinin eğitimli anneler, sağlıklı bebekler olduğunu söyleyen Dr. Kaplan, tüm anne adaylarını Gebe Bilgilendirme Sınıflarına katılım için Aile Hekimlerine müracaat etmelerini, hem eğitimlere devam etmelerini hem de gebe izlemlerini aksatmadan yaptırmalarını söyledi.
Yorumlar (0)
23°
açık