Öğrenciler, resimlerle 15 Temmuz darbesini anlattı

Manisa’nın Salihli ilçesindeki Fahriye Hanım İlkokulu öğrencileri, FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişimini çizdikleri resimlerle anlattı. Resimler, darbe şehitlerini ve gazileri anmak için oluşturulan köşede sergilendi.Fahriye Hanım İlkokulu’nda...

Manisa 09.12.2016, 11:46
Öğrenciler, resimlerle 15 Temmuz darbesini anlattı
Manisa’nın Salihli ilçesindeki Fahriye Hanım İlkokulu öğrencileri, FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişimini çizdikleri resimlerle anlattı. Resimler, darbe şehitlerini ve gazileri anmak için oluşturulan köşede sergilendi.
Fahriye Hanım İlkokulu’nda eğitim alan 400’e yakın öğrenci tarafından 15 Temmuz gecesi yaşanan olayları çizilen resimler ve yazılan şiirlerle anlattı. Resim ve şiirler ise okul koridorlarında ’15 Temmuz Demokrasi Şehitlerini Anıyoruz’ panolarında sergilendi.
Okul Müdürü Mehmet Turan Kardeş “Bulunduğumuz zorlu coğrafyada yaşanan işgal girişimlerine, hainliklere ve her türlü girişimlere karşı milletimiz gereken cevabı her zaman vermiştir, vermeye de devam edecektir. Bizlerde bugünden, ilkokul sıralarındaki öğrencilerimize geçmişleri unutturmamak, geleceklerine yön vermek açısından bu etkinliği düzenleme kararı aldık. Bu etkinlikler ile hedefimiz, demokrasi, vatan, bayrak bilincinin aşılanmasıdır. 15 Temmuz darbe girişimi ile ilgili olarak çocuklarımızın neler hissettiklerini görmek istedik. 400’e yakın öğrencimiz, etkinlik kapsamında 15 Temmuz darbe girişiminde yaşanan olayları resimleri ile anlattılar. Resimlerden de gördük ki çocuklarımız bu yaşta bile yaşanan olayları çok iyi idrak etmiş durumdalar” dedi.
Yorumlar (0)
23°
açık