Oda Ve Dernekler Hizmet Binası Hızla İlerliyor

Oda Ve Dernekler Hizmet Binası Hızla İlerliyor

Oda Ve Dernekler Hizmet Binası Hızla İlerliyor

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, yapımı devam eden Oda ve Dernekler Hizmet Binası’nda çalışmaları inceledi. Çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte Manisa’nın önemli bir ihtiyacının daha giderileceğini söyleyen Başkan Ergün, “Bu prestij projemizin tamamlanmasıyla birlikte Manisa’da oda ve derneklerimizin yer sıkıntısını büyük ölçüde gidereceğiz” dedi.
Kentin ihtiyaçları noktasında projeler üretmeye devam eden Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin 25 milyon TL’lik yatırım bedeli ile en büyük yatırımları arasında yer alan Oda ve Dernekler Hizmet Binası inşaatı tüm hızıyla sürüyor. Devam eden çalışmaları inceleyen Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, müteahhit firma yetkililerinden bilgi aldı. Başkan Ergün’e incelemeler sırasında Başkan Danışmanı Mimar Azmi Açıkdil, Fen İşleri Dairesi Başkanı Yılmaz Gençoğlu, Kent Estetiği Dairesi Başkanı Serpil Çakır, Proje Etüt Dairesi Başkanı Müge Kuğu eşlik etti. Çalışmaların sorunsuz ilerlediğini ifade eden Başkan Ergün, inşattın tamamlanmasıyla birlikte Manisa’nın önemli bir ihtiyacının daha ortadan kalkacağını söyledi.

Sivil toplum kuruluşları ile oda ve dernek temsilcileri ile yapılan birebir görüşmeler neticesinde böyle bir projeye ihtiyaç duyulduğuna karar verdiklerini söyleyen Başkan Ergün, “Toplum yararına çalışan bu temsilciliklerimizin Manisa’ya yakışmayan bu durumuna acil çözüm olarak Oda ve Dernekler İş Kuleleri Projesi’ni hazırlamıştık. Oldukça da dikkat çeken projemiz her kesimin beğenisini toplamıştı. Yaklaşık 25 Milyon TL’lik yatırım bedeliyle Oda ve Dernekler Hizmet Binası Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin en büyük yatırımları arasında yer alıyor” diye konuştu.
Projenin detaylarından bahseden Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “İki kuleden oluşacak olan projenin bodrum katında 200 araçlık otopark ile birlikte içerisinde mağazalar, kafeterya, konferans salonları gibi halkımızın zamanını geçireceği alanlarda bulunacak. Proje tamamlandığında oda ve derneklerimiz daha modern çalışma ortamında hizmet verecekler” dedi.

Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2015, 23:00
YORUM EKLE