Minik yavrulara sahip çıkıldı

Alaşehir Belediyesi annesiz kalan 5 yavru köpeği sokakta bırakmayarak sahip çıktı.Manisa’nın Alaşehir ilçesinde esnaflık yapan Şükrü Kayacık, annesiz kalan 5 yavru köpeğe sahip çıkılması için sosyal medyadan çağrıda bulundu. Sosyal...

Minik yavrulara sahip çıkıldı
Alaşehir Belediyesi annesiz kalan 5 yavru köpeği sokakta bırakmayarak sahip çıktı.
Manisa’nın Alaşehir ilçesinde esnaflık yapan Şükrü Kayacık, annesiz kalan 5 yavru köpeğe sahip çıkılması için sosyal medyadan çağrıda bulundu. Sosyal medyadan yapılan paylaşımı ihbar olarak değerlendiren Alaşehir Belediyesi, 5 yavru köpeği sokakta bırakmadı. Alaşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğüne Bağlı Veteriner Hekim Hüseyin Somuncu, sosyal medyadan irtibata geçtiği esnaf Şükrü Kayacık’tan köpeklerin bulunduğu yeri öğrendi. Alaşehir Belediyesi’ne bağlı ekipler Çakırcalı ile Ilgınköy Mahallesi arasındaki yola giderek köpekleri bulunduğu yerden aldı. Veteriner Hekim Hüseyin Somuncu ve ekibi köpekleri geçici hayvan bakım evine getirdi. Sevimli köpekler, ilk önce genel sağlık ve paraziter kontrolden geçirilerek karınları doyuruldu. Sağlık durumları iyi olan ve sokakta tek başlarına kalmaktan kurtarılarak güvenli bir ortama kavuşturulan minik yavruların bakımlarının barınakta sürdüğü belirtildi.
Yavruları, koruma altına alan Alaşehir Belediyesi ekipleri, yavru köpekleri sahiplenmek isteyen vatandaşların müracaat etmelerini de beklediklerini ifade etti.
YORUM EKLE