Meslek liselerinde beslenme alışkanlıkları araştırılıyor

Uşak Üniversitesi Eğitim Fakültesinden Prof. Dr. Osman Nafiz Kaya’nın öğrencileri Kula Hacı Ömer Özboyacı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde “Meslek Liselerinde Sağlıklı Beslenme Alışkanlıkları” üzerine bir araştırma gerçekleştirmeye...

Meslek liselerinde beslenme alışkanlıkları araştırılıyor
Uşak Üniversitesi Eğitim Fakültesinden Prof. Dr. Osman Nafiz Kaya’nın öğrencileri Kula Hacı Ömer Özboyacı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde “Meslek Liselerinde Sağlıklı Beslenme Alışkanlıkları” üzerine bir araştırma gerçekleştirmeye başladı.
Gıda Mühendisi Burcu Cimer, Gıda Mühendisi Betül Kızılgök ve Ziraat Mühendisi Nehir Çil’in yapacağı araştırmalar ile Meslek Liselerinde Sağlıklı Beslenme üzerine öğrencilere bir farkındalık oluşturma çalışması olacağı belirtildi.
Meslek Liselerinde Sağlıklı Beslenme Alışkanlıkları araştırmasının faydalı bir çalışma olacağını belirten Okul Müdürü Hüseyin Izci, "Okulumuzda parasız yatılı, taşımalı, Kula merkezinde olup ailesinin yanında olan ve okul kantininden ihtiyacını karşılayan öğrenciler var. Çıkacak sonucu biz de merala bekliyoruz. Prof. Dr. Osman Nafiz Kaya hocamız güzel bir noktayı öğrencileri ile beraber inceleme yaparak özelde okulumuz için genelde tüm Türkiye’deki meslek liselerine güzel bir çalışma olacaktır." dedi.
YORUM EKLE