MEGDER, Yetimler İçin Bir Araya Geldi

Manisa 16.01.2015, 19:34 18.02.2015, 22:59
MEGDER, Yetimler İçin Bir Araya Geldi
Manisa Eğitim Gönüllüleri Derneği (MEGDER) geçtiğimiz günlerde büyük katılımla gerçekleştirilen ‘Bir Yetim de Sen Tanı’ konulu programla yetimlere ve kimsesizlere verdiği önemi bir kez daha ortaya koydu.

Manisa Eğitim Gönüllüleri Derneği yaklaşık üç yüz kişinin katılımıyla Saruhan Otel’de gerçekleştirilen toplantıda yetim çocuklara yönelik yapılması gereken konular ele alındı. Ulusal televizyon kanallarında program sunuculuğu yapan Nuriye Özen Toraman’ın da davetli olduğu toplantıya katılım oldukça yoğun oldu. Manisa Saruhan Otel’de gerçekleştirilen ‘Bir Yetim de Sen Tanı’ konulu toplantının açılış konuşmasını yapan Dernek Başkanı Ülker Ercoş şunları dile getirdi:

“Bu büyük katılımınız umutlarımızı bir kez daha yeşertti. İçinde yaşadığımız topluluğu büyük bir resim olarak düşünürsek her birey onun birer parçasıdır. Görünür bir resim elde etmek istiyorsak bu da toplumun her bir ferdinin üzerine düşen çaba ve gayretleriyle olacaktır. Hedefimiz ortak resmi birlikte inşa etmektir. Yönün ve kafa bütünlüğünün ürünü olan gayet ve çabaların sonucu ortaya çıkacaktır. Bir toplumu iyileştirmenin ana unsuru eğitim ve öğretimdir. Bu eğitimlerin sonucunda her bölgede huzur adacıkları oluşacağına canı gönülden inanıyoruz. Her birey yaşadığı toplum adına kendisine ve geleceği adına ‘ben ne yapabilirim?’ sorusunu sorması gerekir. MEGDER duyarlı vicdanların sesini muhtaç gönüllere duyurma gayretinde olan eğitim ve yardımlaşma köprüsü inşa etmenin çabasındadır. Bu çabamıza olan desteğiniz bizleri her zaman mutlu etmiştir. Tüm Manisalıları bu sevgi ve dost ortamından görmeyi arzu ediyor. Programa katılımlarınızdan dolayı tüm dostlarımıza ve misafirlerimize yönetim kurulu ve şahsım adına teşekkür ediyorum.”

Ardından konuşma yapan program sunucusu Nuriye Özen Toraman bugüne kadar yaşadığı tecrübelerini ve tavsiyelerini katılım sağlayan misafirlere aktardı. Yaklaşık üç yüz kişinin katılımıyla gerçekleşen toplantıda Toraman, MEGDER’e ve tüm katılım sağlayan misafirlere teşekkür etti.
Yorumlar (0)
17°
açık