MASKİ’den vatandaşlara borç yapılandırma uyarısı

Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su Ve Kanalizasyon İdaresi (maski) Genel Müdürlüğü, Maliye Bakanlığı Tarafından Çikarilan 6736 Sayılı Yapılandırma Kanunu’yla Maski’ye Borcu Bulunan Vatandaşların Borçlarını Yapılandırmaya Devam Ediyor.

MASKİ’den vatandaşlara borç yapılandırma uyarısı
Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Maliye Bakanlığı tarafından çıkarılan 6736 sayılı Yapılandırma Kanunu’yla MASKİ’ye borcu bulunan vatandaşların borçlarını yapılandırmaya devam ediyor.
MASKİ Genel Müdürlüğü, 6736 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun ile vatandaşlara ödeme kolaylığı sağlıyor. Manisa genelinde MASKİ’ye su borcu bulunan ve yapılandırmadan faydalanmak isteyen vatandaşlar, başvurularını 31 Ekim 2016 tarihine kadar şahsen yapabiliyor. Söz konusu kanun ile birlikte mevcut borcu bulunan şahısların, ödeme vadesi 30 Haziran 2016 ve öncesine ait birikmiş borçları yapılandırılıyor. Yurt içi Üretici Fiyat Endeksi oranında güncellenecek olan borçlar için 18 aydan 36 aya kadar ödeme kolaylığı sağlanıyor. Başvuru yapan vatandaşlara kredi kartıyla ödeme imkanı sunulmasının yanı sıra, mevcut borçlar için gecikme faizi ve gecikme zammı da talep edilmiyor. 31 Ekim’de sona erecek başvurular ile ilgili borçlarını yapılandırmak isteyen vatandaşların resmi başvuru süreci sona ermeden Abone İşleri Dairesi Başkanlığı’na şahsen başvuru yapmaları konusunda uyarılarak, konuyla ilgili MASKİ’yi arayarak bilgi alabilecekleri bilgisi verildi.
YORUM EKLE