MASKİ’den içme suyu depolarında inceleme

Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdür Yardımcısı Burak Aslay, Turgutlu’nun Ergenekon Mahallesi’nde kapasitesi artırılan içme suyu deposunda incelemelerde bulundu.MASKİ Genel Müdürlüğü, Manisa genelinde...

MASKİ’den içme suyu depolarında inceleme
Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdür Yardımcısı Burak Aslay, Turgutlu’nun Ergenekon Mahallesi’nde kapasitesi artırılan içme suyu deposunda incelemelerde bulundu.
MASKİ Genel Müdürlüğü, Manisa genelinde daha sağlıklı içme suyu temin etmek için çalışmalarını sürdürüyor. Turgutlu’nun gelişen ve büyüyen mahallelerinden Ergenekon Mahallesi’nin artan su ihtiyacı döşenen 5 bin 500 metrelik hat ile giderildi. MASKİ Genel Müdürlüğü İçme Suyu Dairesi Başkanlığı ekipleri, çalışmalar kapsamında ana hattan mahalleye suyu ulaştıran asbest boruları yenileyerek sağlıklı bir yapıya kavuşturdu. Hattın hacminin de artması sayesinde, önceden 2 pompanın çalışabildiği depoda artık 4 pompa aynı anda çalışabiliyor. Yenileme çalışmalarının tamamlandığı içme suyu deposunda, MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Burak Aslay incelemelerde bulundu. Genel Müdür Yardımcısı Aslay’a, Büyükşehir Belediyesi Turgutlu Koordinatörü İbrahim Kutar da eşlik etti.
MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Burak Aslay, çalışmaların tamamlanmasıyla Ergenekon Mahallesi’nin rahat bir nefes aldığını belirtti. Aslay, “Manisa’mızın en büyük ilçelerinden biri olan Turgutlu ilçemizin gelişen ve hızlı bir şekilde büyüyen Ergenekon Mahallesi’nin içme suyu hattını yeniledik. Bu sayede içme suyu depomuzun kapasitesi de artmış oldu. Vatandaşlarımızın mağdur duruma düşmemesi için MASKİ olarak elimizden geleni yapıyoruz. Tamamladığımız yenileme çalışması ile pompalardan 2 kat su pompalayarak mahallemizin su problemi yaşamasını engellemiş olduk” dedi.
YORUM EKLE