MASKİ ultrasonik debimetre cihaz sayısını arttırdı

Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, içme suyu depoları ve sondaj kuyularından çıkan suyun miktarını ölçebilen ultrasonik debimetre cihazlarının sayısını arttırdı.MASKİ Genel Müdürlüğü,...

MASKİ ultrasonik debimetre cihaz sayısını arttırdı
Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, içme suyu depoları ve sondaj kuyularından çıkan suyun miktarını ölçebilen ultrasonik debimetre cihazlarının sayısını arttırdı.
MASKİ Genel Müdürlüğü, geçtiğimiz ay bünyesine kattığı içme suyu borularının içerisinden geçen su miktarını ölçen ultrasonik debimetre cihazının bir yenisini daha bünyesine ekledi.İçme Suyu Dairesi Başkanlığı bünyesine katılan cihazın Şehzadeler ilçesinde bulunan Akpınar İçme Suyu Tesisi’nde tanıtımı yapıldı. Yeni cihaz sayesinde sondajların verimi düzenli olarak kontrol edilebiliyor. Cihaz için yapılan tanıtıma MASKİ Genel Müdürlüğü İçme Suyu Dairesi Başkanlığı Şube Müdür Vekili Recep Günay ve kontrol mühendisleri katıldı.
Cihaz sayesinde problemler hızlı çözülüyor
Ultrasonikdebimetre cihazı sayesinde, boruların içinden geçen su miktarının ölçülebilmesi birçok noktada avantaj sağlıyor. Cihaz sayesinde, sondaj noktası ile içme suyu deposundan çıkan suyun miktarının ölçümü yapılıp, veriler değerlendirilebilecek. Bu veriler sayesinde hatta herhangi bir patlak varsa önceden önlemi alınabilecek.
YORUM EKLE