Manisa'da dolandırıcılık: 'perişan oldum'

Manisa'da yaşayan fabrika işçisi genç adam Bosna Hersek'de yaşayan Fatma kod adlı kadın tarafından 16 bin euro dolandırıldı.

Manisa'da dolandırıcılık: 'perişan oldum'

Manisa'da yaşayan fabrika işçisi Berat Ü. (36), internet üzerinden tanıştığı ve kendisini evlenme vaadiyle kandırdığını iddia ettiği kadın tarafından 16 bin euro dolandırıldı.

"20 bin euro yolla" dedi

Manisa Organize Sanayi Bölgesi'nde beyaz eşya üretimi yapan bir firmada çalışan işçi Berat Ü. iddiaya göre, arkadaşlık sitesinde tanıştığı adının 'Fatma' olduğunu ve Bosna Hersek'te yaşadığını söyleyen kadınla tanıştı. Bir ay kadınla yazışan Berat Ü. evlilik kararı aldı ve 'Fatma' kod adlı kadını Türkiye'ye çağırdı.

Bunun üzerine kadın, Berat Ü'den 20 bin euro istedi. Genç adam, arkadaşları ve akrabalarından zar zor topladığı 16 bin euroyu Bosna Hersek'te bulunan bir bankaya havale etti. Telefondan genç kadına parayı yatırdığını söyleyen Berat Ü. bir daha kadına ulaşamadı. Gerçek adının Ivo Krstic olduğu öğrenilen kadını defalarca arayan fakat ulaşamayan Berat Ü. dolandırıldığını anlayıp polise şikayette bulundu.

"Perişan oldum"

Dolandırılan Berat Ü. "Fatma takma isimli bir kadınla bir ay boyunca telefon ve internetten konuşup arkadaş oldum. Fatma'ya zaman zaman harçlık gönderdim ve kendisiyle evlenmek istediğimi söyledim. O da bana aşık olduğunu ve Türkiye'ye gelmek istediğini söyledi. Fakat Türkiye'ye gelebilmek için NATO'ya para yatırması gerektiğini, uçak bileti ve pasaport masraflarının ise çok pahalı olduğunu söyledi, 20 bin euro para istedi. Ancak 16 bin euroyu toparlayabildim ve verdiği hesaba gönderdim. Ertesi gün ise kadına ulaşamadım. Bu olaydan sonra kimsenin yüzüne bakamaz oldum. Aldığım borç parayı ödemek için kredi çektim, perişan oldum" dedi.

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2019, 09:37
YORUM EKLE