Manisa’da 15 Temmuz Anma Gecesi

Manisa’da İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi tarafından düzenlenen programla 15 Temmuz şehitleri anıldı.Manisa Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi tarafından Manisa Şehzadeler Belediyesi Bedesten Çok Amaçlı Salon’da 15 Temmuz...

Manisa’da 15 Temmuz Anma Gecesi
Manisa’da İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi tarafından düzenlenen programla 15 Temmuz şehitleri anıldı.
Manisa Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi tarafından Manisa Şehzadeler Belediyesi Bedesten Çok Amaçlı Salon’da 15 Temmuz Şehitlerini Anma gecesi düzenlendi. Düzenlenen geceye Manisa Vali Yardımcısı Mesut Eser, Manisa İl Emniyet Müdürü Fevzi Bilgiç, Cumhurbaşkanlığı Kurumsal İletişim Başkanı Muhammet Mücahit Küçükyılmaz, Manisa İl Milli Eğitim Müdür Vekili Mehmet Emin Ercan, Manisa Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Şehzadeler Belediye Başkan Yardımcısı Bilal Demir, Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı İdris Avşar, Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi Sorumlusu Necmettin Okumuş, Diriliş Ertuğrul dizisi oyuncularından Mehmet Çevik ve çok sayıda vatandaş katıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından gece Cumhurbaşkanlığı Kurumsal İletişim Başkanı Muhammet Mücahit Küçükyılmaz’ın Kuran-ı Kerim tilavetiyle başladı. Gecenin açılış konuşmasını gerçekleştiren programda İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Necmettin Okumuş, kimileri tarafından darbe girişiminin komedi olarak nitelendirildiğini belirterek, “Tiyatro dediler. Kanlı komedi, kanlı mizah sadece zalimleri güldürür. Bu komedi dedikleri, mizah dedikleri kanlı kalleşlik ancak Pensilvanya’daki cerahat lideri takkeli haini güldürdü, bizi hüzne boğdu” dedi. Okumuş’un konuşmasının ardından Milli Eğitim Şube Müdürü Haydar Kaşıkçı tarafından, Dursun Ali Erzincanlı’nın şehit Astsubay Ömer Halisdemir için yazdığı ’30 kuş’ şiiri okundu. Gecede konuşan Cumhurbaşkanlığı Kurumsal İletişim Başkanı Muhammet Mücahit Küçükyılmaz, 15 Temmuz ile Çanakkale ruhunun yeniden canlandığını belirterek, zaman zaman otobüste yaşlıya yer vermediği için karşıdan karşıya geçmeye çalışan bir yaşlıya yardım etmediği için eleştirilen gençlerin o gece Çanakkale’nin hala kendilerinde yaşadığını gösterdiklerini belirterek, “Meydanlara çıktılar, hayatlarında oyunlar dışında belki tank görmemiş, uçak görmemiş o gençler bu milletin namusunu kurtardılar ve destanını yazdılar. Bu memlekette bizim yaklaşık 2-3 senedir Anadolu’yu gezerek anlattığımız bu hakikati insanlarımızın neredeyse tamamına yakını 15 Temmuz gecesi anladı. Bazılar Ocak 2009’da Davos’ta Tayyip Erdoğan dünya sistemine meydan okuduğu zaman hakikati kavramaya başladı. Bazıları ondan bir buçuk yıl sonra Mavi Marmara’da 9 insanımız şehit olduğu zaman şu an Pensilvanya’da bulunan zat otoriteye karşı gelmemeleri gerekir dediği zaman hakikati anladı. Otorite diye nitelendirdiği İsrail’e karşı gelmemeyi telkin ederken, bu ülkenin lideri seçilmiş cumhurbaşkanına kaç senedir darbe girişiminde bulunmaktan da çekinmedi. Bu nasıl bir anlayıştır ki İsrail’i otorite olarak tanıyorsun ve Müslüman, bu milletin başındaki insanı ise kendisine karşı gelinmesi gereken bir Yezid, Tiran olarak anıyorsun, tanıyorsun” dedi.
Küçükyılmaz’ın konuşması sonrasında 15 Temmuz gazilerinden Safiye Bayat ve Derya Ovacıklı hissettiklerini ve o gece yaşananları anlattı. Diriliş Ertuğrul dizisi oyuncularından Mehmet Çevik’in de konuşma yaptığı gecede Yunusemre Güzel Sanatlar Lisesi Öğrenci Korosu tarafından sahne aldı. 15 Temmuz Diriliş Marşı’nın yazarı ve seslendiren Bayram Aygün’ün dinletisi ardından program sona erdi.
Gecede ayrıca öğrenciler tarafından 15 Temmuz’u anlatan resimler de sergilendi.
YORUM EKLE