Manisa Turgutlu'da evde beslenen büyükbaş hayvanların tahliyesinde arbede çıktı!

Manisa'nın Turgutlu ilçesinde, evde beslenen büyükbaş hayvanların tahliyesinde arbede çıktı. Ev sahibi hayvanlarını vermek istemeyince çıkan arbedede 2 polis memuru yaralandı. Polislere bıçakla saldıran ev sahibi ise biber gazından etkilendi. İşte detaylar...

Manisa 13.11.2019, 16:26
Manisa Turgutlu'da evde beslenen büyükbaş hayvanların tahliyesinde arbede çıktı!

Manisa'nın Turgutlu ilçesinde evde beslenen 3 büyükbaşın evden çıkarılması sırasında arbede yaşandı. Çıkan arbedede 2 polis memuru ev sahibi tarafından ellerinden yaralandı. Polislere bıçakla saldıran ev sahibi ise müdahale sırasında, biber gazından etkilendi.

Olay, saat 11.30 sıralarında, Yıldırım Mahallesi Alpaslan Sokak'ta meydana geldi. İlçe İdare Kurulu'nca 1995'te alınan kararla Turgutlu merkezde hayvan besleme yasağı getirildi. İlçe Hıfzı Sıhha Kurulu, ilçe merkezinde Ahmet Avcıoğlu'na (65) ait tek katlı evde büyükbaş beslendiğini öğrendi.

2 POLİS MEMURU YARALANDI

Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü, İlçe Emniyet Müdürlüğü, Zabıta Müdürlüğü ve Çiftçi Malları Koruma Başkanlığı ekipleri, hayvanların tahliyesi için eve gitti. Karara karşı çıkan Avcıoğlu, eve gelen ekiplere bıçakla saldırdı. Ev sahibini etkisiz hale getirmeye çalışan polis memurları Veysel Yavuz ve Barış Yağar, arbede sırasında bıçakla ellerinden yaralandı. Avcıoğlu ise polislerin kullandığı biber gazından etkilendi.

Yaralılar, sağlık görevlilerince ambulanslarla Turgutlu Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Evden çıkarılan hayvanlar ise kamyona yüklenerek, Çiftçi Malları Koruma Başkanlığı'na yediemin olarak teslim edildi. Polis, olayla ilgili soruşturma başlattı. 

Yorumlar (0)