Manisa Salihli'de kan donduran olay! Atları öldürüp sonra da satmak istediler

Manisa'da 'bunu yapan insan olamaz' dedirten bir olay meydana geldi. Salihli ilçesinde 5 atı av tüfeğiyle vurup, ardından da olay yerinde etlerini parçalayarak satış için götüren caniler jandarma ekipleri tarafından yakalandı. Detaylar haberimizde...

Manisa Salihli'de kan donduran olay! Atları öldürüp sonra da satmak istediler

MANİSA'nın Salihli ilçesinde, arazideki 5 atı av tüfeğiyle öldürüp, aynı yerde parçalayarak satmak için kamyonete yükleyen 3 şüpheli, jandarma ekiplerince yakalandı.

800 KİLO AT ETİ ELE GEÇİRİLDİ

Salihli İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, dün öğle saatlerinde, at eti taşındığını öğrendiği bir kamyoneti Kayabaşı mevkiinde durdurdu. Araçta yapılan aramada, parçalara ayrılmış halde yaklaşık 800 kilo at eti ele geçirdi.

O CANİLER GÖZALTINA ALINDI

Kamyonetteki S.Ö. (51), H.E. (25) ve H.D (27) gözaltına alındı. Atların H.B.İ. (47) adlı bir kişiye ait olduğu, hayvanların, sahibinin haberi yokken şüpheliler tarafından av tüfeğiyle öldürülüp, olay yerinde kesildiği ve satmak üzere araca yüklendiği anlaşıldı.

Ele geçirilen etler, imha edilmek üzere İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Salihli Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi. Jandarmadaki işlemleri tamamlanan 3 şüpheli bugün adliyeye sevk edildi.

YORUM EKLE