23 Eylül 2014 Salı 00:30
Manisa Sağlık Sen’de İrgat Güven Tazeledi

Manisa Öğretmenevi Konferans Salonunda gerçekleşen Sağlık Sen Manisa Şubesi 4. Olağan Kongresinde konuşan Sağlık Sen Genel Başkanı Metin Memiş önceliklerinin millet ve milletin geleceği olduğunu söyleyerek, “Her zaman milletin sesi olduk ve milletin yanında yer aldık. Sağlık çalışanlarının sorunlarını gündeme getiriyorsak doğru yoldayız ve doğru sendikacılık yapıyoruz demektir ve bu yoldan sapmadan üzerimize düşen görevleri yapmaya devam edeceğiz” dedi.
Manisa Öğretmenevi’nde gerçekleşen kongrede başkanlık için mevcut başkan Mustafa İrgat ve 2 dönem önce başkanlık yapan Yüksel Ülker yarıştı. Kongreye Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, AK Parti Şehzadeler İlçe Başkanı Ahmet Tonguç ve çok sayıda sendika üyesi katıldı.
“KULİS FAALİYETLERİYLE TEŞKİLATI YÖNETMEYE GELEMEZSİNİZ”
162 delegenin oy kullandığı kongrede rakibini ağır bir dille eleştiren Sağlık Sen Manisa Şubesi mevcut Başkanı ve Başkan Adayı Mustafa İrgat şunları kaydetti:
“Sağlık Sen’de her şeyin bir usulü vardır. Nasıl ki Sağlık Sen’i yönetmenin gerektirdiği belli başlı ilkeler var ise, yönetime aday olmanın da bir usulü, bir yolu bir yordamı vardır. Kapalı kapılar arkasında, perde arkasına gizlenerek, bir takım hesaplar içerisinde aylarca ve hatta yıllarca planlar yapıp, sonrada çıkıp kulis faaliyetleriyle teşkilatı yönetmeye talip olamazsınız bu sendikada. Daha yapılan hiçbir icraata bakmadan, hizmetin niteliğini görmeden, üstelik bütün sağlık sektörü için yeniden yapılanmanın başladığı çok kritik bir dönemde sağlık çalışanları daha iyi şartlarda hizmet versin diye koşuşturan insanların ayağına çelme takmak için köşe bucak saklanarak da bu sendikayı yönetmeye hiç kimse talip olamaz.”
İLKELERE VE DEĞERLERE BAĞLI SENDİKACILIK ANLAYIŞIMIZ VAR
Sağlık Sen’in Manisa’da kurumsallaşması ve itibar kazanması adına çalışarak teşkilatı diri tutmayı, organizasyon kabiliyetini artırmayı, sağlıktaki sorunları sorunun merkezinde çözmeyi düstur edinip birlik ve beraberliği tesis etmenin yollarının aradıklarını kaydeden İrgat şöyle devam etti:

“Üyelerimizin mutlu anlarında yanında olduğumuz gibi zor günlerinde de yanlarında olduk. Bizler bu haklı davanın gururuyla her türlü bedelleri ödemeye hazır olduğumuz gibi durmadan, yorulmadan ve bıkmadan mücadelemizi sürdürmeye devam edeceğiz. Sendika olarak emek, hukuk ve değerler mücadelesini daha yükseğe çıkarmak için kişiye bağlı sendikal anlayış yerine ilkeye ve değerlere bağlı sendikal model ortaya koymaya, kavgada değil sevgide birlik olmaya çalışıyoruz. Sendikamız kulislerin değil istişare ve ilkelerle ilerleyen bir yönetim anlayışına ve disiplinine sahiptir. Bir bayrak yarışı olarak gördüğüm sendikacılığı bugün Manisa’da her kesimi temsil eden bir listeyle daha ileriye taşımanın çalışmalarını yapacağız. Üyelerimizin özlük hakları başta olmak üzere, hukuksal olarak sorunlarına rahatlıkla çözüm üretecek, ihtiyaç duyulan danışmanlık hizmetlerini en iyi şekilde vermek üzere çalışmalarımız devam edecek.”
“ÖNCELİĞİMİZ MİLLETİMİZ VE MİLLETİMİZİN GELECEĞİDİR”
Kongrede İrgat’tan sonra söz alan Sağlık Sen Genel Başkanı Metin Memiş ise, “Biz Memur Sen ailesi olarak Akif İnan ağabeyimizin söylediği, kurduğu dava yolunda misyonu doğrultusunda yolumuza devam etmek zorundayız. Önceliğimiz milletimiz ve milletimizin geleceğidir. Bu hedefimizi sağladığımızda geri kalan kısımlarda yolu açık müzakereci sendikacılığımızla beraber zaten elde ediliyor. Onun için Sağlık Sen ve Memur Sen ailesi her zaman duruşuyla kim ne derse desin önemli değil diyerek, üstadın söylediği gibi kim var denildiği zaman sağına soluna bakmadan ben varım diyebilen kitleleri oluşturup milletin sesi oldu ve milletin yanında yer aldı. Sağlık Sen’in kamu sendikacılığına vermiş olduğu en önemli kazanım sorunların çözüm önerilerini de ortaya koymak kaydıyla müzakereyle işlemiş bir sendikal anlayıştır. Sağlık çalışanlarının sorunlarını gündeme getiriyorsak doğru yoldayız ve doğru sendikacılık yapıyoruz demektir ve bu yoldan sapmadan üzerimize düşen görevleri yapmaya devam edeceğiz” diye konuştu.
HAKLININ YANINDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ
“Akif İnan’ın mayasını çaldığı Memur Sen ve Sağlık Sen teşkilatı çeşitli baskı ve zulümlere karşı yılmadan yoluna devam ederek bu günlere geldi. Memur Sen’e üye sendikalar aynı zamanda Türkiye’de her türlü vesayeti teşhir etmek için kurulmuş sendikalardır” diyen Sağlık Sen Manisa Şubesi Başkan Adayı Yüksel Ülker ise şöyle devam etti:
“Biz bize ne Suriye’den, Mısır’dan, Doğu Türkistan’dan, Arakan’dan diyemeyiz. Biz nerede zulme uğrayan bir kardeşimiz varsa onun acısına merhem olmak zorundayız. Zulme ve zorbalığa hayır deyip haklının yanında olmaya devam edeceğiz. Kongre süreci sonrasında teşkilat olarak birlik ve beraberliğimizin artacağından hiç şüpheniz olmasın. Sendikamız demokratik cumhuriyetimizin ve millet egemenliğinin varlığına, başkasına inanan bu uğurda onurlu bir mücadele ortaya koyan bir sivil toplum örgütüdür. Sağlık Sen Manisa şubesinde göreve geldiğim takdirde Ar-Ge bölümü kuracağız, Manisa’da sendikal faaliyetleri daha üst düzeye taşıyacağız. Hizmet sendikacılığı anlayışıyla sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının sorunlarını çözüme kavuşturmak daha önce olduğu gibi yine çalışacağız.”
İRGAT GÜVEN TAZELEDİ
Yapılan konuşmaların ardından gerçekleştirilen seçimlerde 162 geçerli oyun 108’ini alan mevcut başkan Mustafa İrgat güven tazeledi. 162 delegenin oy kullandığı seçimde 1 oy geçersiz sayılırken 108 oy Mustafa İrgat, 53 oy ise Yüksel Ülker aldı.

Son Güncelleme: 18.02.2015 22:59
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.