Manisa İli 2014 Yılı Makine Ekipman Alımlarının Desteklenmesi Programı Değerlendirme Sonuçları Açıklandı

Manisa İl Gıda, Tarım Ve Hayvancılık İl Müdürü Hasan Çebi, Onaylanan Yatırımcı Listelerinin İl Müdürlüğü İnternet Sitesinde, İl Ve İlçe Duyuru Panolarında Yayımlandığını Duyurdu.

Manisa İli 2014 Yılı Makine Ekipman Alımlarının Desteklenmesi Programı Değerlendirme Sonuçları Açıklandı

Manisa ili 2014 yılı makine ekipman alımlarının desteklenmesi programı değerlendirme sonuçları açıklandı. Konuya ilişkin bilgi veren Manisa İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Hasan Çebi, onaylanan yatırımcı listelerinin il müdürlüğü internet sitesinde, il ve ilçe duyuru panolarında yayımlandığını duyurdu.
Manisa İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Hasan Çebi, 2014 yılı makine ekipman alımlarının desteklenmesi programı değerlendirme sonuçları kapsamında, onaylanan yatırımcılara önemli uyarılarda bulundu. Çebi, onaylanan yatırımcı listelerinin il müdürlüğü internet sitesinde, il ve ilçe duyuru panolarında yayımlandığını duyurarak, listelerde yer alan yatırımcıların 21 Temmuz Pazartesi günü mesai bitimine kadar il ve ilçe müdürlüklerinde hibe sözleşmesi imzalayacağını belirtti.

“VAZGEÇEN YATIRIMCILAR 2 YIL BAŞVURU YAPAMAYACAK”
Çebi, konuşmasını şöyle sürdürdü: “İlimizde yapılan 7 bin 147 adet makine ekipman hibe başvurusu yapıldı ve 65 milyon 24 bin 432,71 TL hibe ödemesi talep edildi. İllere tahsis edilecek ödenek illerin tarım alanı, kırsal nüfus, tarımsal üretim değeri ve sosyo-ekonomik gelişmişlik endeksi kriterleri çerçevesinde bakanlığımızca belirlenmiş olup ilimize 2 milyon 53 bin 3,68 TL ödenek tahsis edildi. Destekleme ödemelerinden, idari hata sonucu düzenlenen belgelerle yapılan ödemeler hariç, haksız yere yararlandığı tespit edilen yatırımcı ve yükleniciler il müdürlüklerinin internet sitelerinde ilan edilerek, beş yıl süreyle bakanlığın hiçbir destekleme programından yararlandırılmayacak. Ayrıca hibe sözleşmesi imzaladıktan sonra makine ekipman alımından vazgeçen yatırımcılar 2 yıl başka makine ekipmana başvuru yapamayacak.”

Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2015, 23:00
YORUM EKLE