Manisa Harabeye Döndü

Manisa’da Dün Sabah Saatlerinde Etkili Olmaya Başlayan Şiddetli Lodos Etkisini Artırarak Yıkmaya Devam Ediyor.

Manisa 01.02.2015, 17:06 18.02.2015, 22:59
Manisa Harabeye Döndü

Manisa’da dün sabah saatlerinde etkili olmaya başlayan şiddetli lodos etkisini artırarak yıkmaya devam ediyor. Manisa’da birçok çatı uçarken, ağaç ve elektrik direkleri de devrildi. Bazı inşaatlardaki prefabrik binalar ise lodosun etkisiyle yerle bir oldu. Lodosun etkisiyle yerlerinden fırlayan prefabrik binalar 150 metre ötedeki TOKİ-3 konutlarına mermi gibi saplandı.

Manisa’da 2 gündür etkili olan lodos şiddetini artırarak yıkmaya devam ediyor. Çok sayıda ağacın kökünden söküldüğü, elektrik direklerinin devrildiği Manisa’da Adnan Menderes Mahallesinde yapımı devam eden 560 yataklı Şehir Hastanesine ait 2 katlı Prefabrik işçi binaları lodosun etkisiyle devrildi. Prefabriklerden kopan metal parçalar ise 150 metre ilerideki TOKİ-3 Konutlarına mermi gibi saplandı. Olayda şans eseri ölen yada yaralanan olmazken, binada büyük maddi hasar meydana geldi.

Ev sahiplerinden Mehmet Akkayalı, gece yarısı yatakta uyurken su içmek için mutfağa çıktığını ve o sırada büyük bir gürültüyle yattığı odaya koştuğunu anlatarak, “Su içmek için mutfağa çıkmıştım. Birden büyük bir gürültü oldu. Yatak odasına geldiğimde karşıdaki prefabrik binaların parçalarının camı kırarak içeri girdiğini gördüm. Su içmek için kalkmasaydım ne olurdu bilmiyorum. Allah korudu” dedi.


Bu arada aynı konutların içinde bulunan Gediz İlköğretim Okulunun bahçesindeki elektrik direkleri de devrildi.
Şehir merkezinde de çok sayıda çatı ve tabela lodosun etkisiyle devrilirken, Şehzadeler Kaymakamlığı yakınında bulunan Bir Dershanenin devasa tabelası ana caddeye düştü.

Lodosun yarın da etkili olması bekleniyor.

Yorumlar (0)