Manisa Genç İşadamları Derneği’nde kongre hazırlıkları

Manisa Genç İşadamlari Derneği (magiad) Aralık Ayında Olağan Genel Kurulunu Gerçekleştirecek. Kongreye Manisalı İş Adamı Ömer Geriter’in Tek Aday Olarak Gideceği Belirtildi.

Manisa Genç İşadamları Derneği’nde kongre hazırlıkları
Manisa Genç İşadamları Derneği (MAGİAD) Aralık ayında olağan genel kurulunu gerçekleştirecek. Kongreye Manisalı iş adamı Ömer Geriter’in tek aday olarak gideceği belirtildi.
Manisa’da uzun yıllardır faaliyet gösteren ve 300 üyesi bulunan MAGİAD’da kongre heyecanı başladı. Kongrede tek aday olması beklenen Manisalı iş adamı Ömer Geriter, olağan genel kurul öncesi açıklamalarda bulundu. MAGİAD başkan vekili olarak 6 yıldır bu çatı altında Manisa’ya hizmet ettiğini belirten Ömer Geriter, “MAGİAD 1991 yılında Erdinç Yumrukaya başkanlığında kurulmuş ve sırasıyla Haşim Ağar, Şaban Örenay, Bahri Kurtoğlu, Rahim Renan Çapra, İdris Şendil, Salih Fulcun ve nihayetinde mevcut başkan İsmail Ömer Özkara’nın başkanlığında faaliyetlerini sürdürmüş; gerek ekonomik gerekse sosyal yönden Manisa’ya hizmette bulunmuş marka bir değer haline gelmiştir. Tüm başkanlarımıza yaptıkları hizmetlerden ve emeklerinden dolayı hem bir Magiad üyesi olarak hem de bir hemşehrilileri olarak teşekkür ediyorum. MAGİAD’ın Manisa’daki diğer derneklerden ayrılan bir diğer özelliği ise federasyon ve konfederasyonlara bağlı olmasıdır. Bilindiği gibi MAGİAD, Ege Genç İşadamları Federasyonu çatısı altında Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonu’nun daimi üyesidir. MAGİAD, yalnızca Manisa’ya değil tüm Türkiye’ye ait bir dernektir. Türkiye’nin dört bir yanıyla olan gerek ticari bağımız, gerekse gönül bağımız Manisa’ya adeta bir köprü oluyor. Böylelikle Manisa ekonomisine katkı sağlamanın mutluluğu içerisinde bu şehirle birlikte nefes alıyoruz. Bizler biliyoruz ki şehirler de insanlar gibidir; ilgi, sevgi, emek ve özveri ister. Biz Manisa’yı seviyoruz, biz Manisa’ya emek veriyoruz ve biz Manisa’ya ilgi duyuyoruz çünkü biz Manisa’nın tam da kendisiyiz."
“Önümüzdeki günlerde bu görevi biz devralacağız”
Mevcut üyelerin tam desteğini alarak adaylığını önümüzdeki günlerde açıklaması beklenen Geriter, sözlerine şöyle devam etti:"Dernekler gönüllülük esasına dayanan sivil toplum kuruluşlarıdır. Bizim gönlümüz de kalbimiz de her daim Manisa’dan yanadır ve Manisa için atmaktadır. Dernek üyelerimizin tam destek vererek bizleri bu göreve layık görmeleri tarafımıza duyulan güvenin bir nişanesidir. Bizler de bize duyulan bu güveni boşa çıkarmayarak Manisa’da ekonomiye, siyasete, spora dahil olacağız ve tüm bu oluşumlarda elimizi taşın altına koyup daha çok söz sahibi olarak kente maksimum faydayı sağlayacağız. Manisa Genç İş Adamları olarak bu şehirde uzun yıllardır uğraşlar veriyoruz. Şehirlerarası köprüler kurarak, Manisa’da ticaret faaliyetlerine nasıl katkı sağlarız yolunda büyük adımlar atıyoruz. MAGİAD kocaman bir aile. Temeli sağlam, kadrosu dinamik, her geçen gün yenilenen, her geçen gün büyüyen bir aile. Yürümüş olduğumuz bu yolda bizleri destekleyen şehrin büyüklerine, yöneticilerine teşekkür ediyoruz. Manisa Genç İş Adamları olarak bu yolda bize ne görev düşüyorsa yapıyoruz yapmaya da devam edeceğiz. MAGİAD’ın çok değerli başkanı Sayın İsmail Ömer Özkara’dan önümüzdeki günlerde bu görevi biz devralacağız. Her geçen gün yapılan faaliyetlere durmaksızın devam edeceğiz. “
İlber Ortaylı Manisa’ya geliyor
Derneğin etkinliklerinin aralıksız devam edeceğini kaydeden Geriter, “Celal Bayar Üniversitesi ile olan kuvvetli bağımızı daha da güçlendirerek, kentin ve üniversitenin gururu haline gelmiş ve her yıl yaptığımız ’Dünya Devleri Manisa’da Buluşuyor’ gibi etkinliklerimizi de üstüne yenilerini ekleyerek sürdüreceğiz. Tabi bu sırada MAGİAD etkinliklerine tüm hızıyla devam ediyor olacak. Bizlerde bu çatı altında ne gerekiyorsa ilk günkü heyecanımızla yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz. Bu kapsamda MAGİAD Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın İsmail Ömer Özkara ile yine çok güzel bir etkinliğe imza atıyoruz. Türk Tarih Profesörü olan Sayın İlber Ortaylı’yı Manisa’ya getiriyoruz. Ortaylı, 2 Aralık günü Manisa Kültür Sitesi Lale Salonu’nda Manisalı vatandaşlarla buluşacak." dedi.
Yeni yönetim kurulu üyelerinin 15 kişiden oluşacağını belirten Ömer Geriter, "Kongremizin tam tarihini önümüzdeki günlerde açıklayacağız. Fakat Aralık ayı içerisinde olacağını söyleyebilirim. Yeni yönetim kurulumuzda, otel işletmecilerinden hukukçulara, büyük restoran zincirlerinden tanınmış markaların Manisa bayiliklerine kadar geniş bir yelpazede yer alan, mesleklerinde ve kendi alanlarında oldukça başarılı ve Manisa’ya mâl olmuş 15 saygın işadamı arkadaşımız var. Fakat şuan bu işadamı arkadaşlarımı açıklamayacağım, bunu kongre sonrası öğrenmiş olacaksınız" şeklinde konuştu.
YORUM EKLE