Manisa'da kazadan sonra yol kenarında arkadaşlarını bırakmışlardı! 2 arkadaştan birisi tutuklandı

Manisa'nın Alaşehir ilçesinde, yol kenarında erkek cesedi bulunmuştu. Ekiplerin yaptığı araştırma sonucunda olay aydınlanarak kaza olduğu ortaya çıkmıştı. Kaza sonrasında arkadaşlarını yol kenarında bırakıp kaçan 2 arkadaştan birisi tutuklandı. Ölen Şakir Gülmez ise gözyaşları içinde toprağa verildi.

Manisa 11.10.2019, 17:07 11.10.2019, 17:26
Manisa'da kazadan sonra yol kenarında arkadaşlarını bırakmışlardı! 2 arkadaştan birisi tutuklandı

Manisa'nın Alaşehir ilçesinde, yol kenarında erkek cesedi bulunmuştu. Yapılan incelemelerin ardından,kaza olduğu ortaya çıktı. Arkadaşlarını yol kenarında bırakan 2 arkadaştan birisi tutklandı. 

 Eğlence dönüşü kazada ölen Şakir Gülmez (20), gözyaşlarıyla toprağa verildi. Gülmez'i yol kenarında bırakıp kaçtıkları gerekçesiyle gözaltına alınan 2 arkadaşından aracı kullanan B.S., çıkarıldığı mahkemece tutuklandı, M.Ç. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Alaşehir- Salihli Karayolu Piyadeler mevkisinde, çarşamba günü saat 14.30 sıralarında, bir hurdacı, yol kenarında erkek cesedi olduğunu gördü. İhbar üzerine olay yerine gelen jandarma ekipleri, boynunda ve sırtında yara izi tespit edilen cesedin, Şakir Gülmez'e ait olduğunu belirledi. Gülmez'in Salihli'nin Cumhuriyet Mahallesi'nde yaşadığı, babasının şarküteri dükkanında çalıştığı ve kasım ayının ilk haftası askere gitmeye hazırlandığı tespit edildi.

TOPRAĞA VERİLDİ

Araştırmalarını sürdüren jandarma ekipleri, Gülmez'in bir gece önce arkadaşları B.S. (19) ve M.Ç. (22) ile Alaşehir'deki bir eğlence mekanına geldiği, 3 arkadaşın alkol alıp, eğlendikten sonra B.S. yönetimindeki kamyonet ile yola çıktıkları, Şakir Gülmez ve M.Ç.'nin kamyonetin kasasına bindiğini saptadı. B.S. ve M.Ç. gözaltına alındı. İki şüpheliden B.S., alkollü olduğunu direksiyon kontrolünü yitirmesi üzerine, kamyonet ile bariyerlere çarptığını, bu sırada Gülmez'in kasadan düşerek öldüğünü, korkup kaçtıklarını anlattı. Jandarmadaki sorguları tamamlanınca dün adliyeye sevk edilen zanlılardan sürücü B.S., çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. M.Ç. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Yaşamını yitiren Şakir Gülmez ise ikindide Cumhuriyet Camisi'nde kılınan namaz sonrası Karaağaç Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Yorumlar (0)