Kula'da “Fen Star” Adlı Yarışmasına Büyük İlgi

“Fen Star” Adlı Yarışmasına Büyük İlgi

Manisa 19.03.2014, 17:23 18.02.2015, 23:01
Kula'da “Fen Star” Adlı Yarışmasına Büyük İlgi

Kula\'da Kenan Evren Orta Okulu’nda 8-14 Mart Bilim, Fen ve Teknoloji Haftası etkinliği kapsamında ilgi gören bir yarışma düzenlendi. “Fen Star” adlı yarışmaya toplam 18 öğrenci 7 şarkı ile katıldı.

Öğrenciler tekil ya da gruplar halinde Fen Bilimleri dersi ile ilgili bilgileri şarkı sözü şeklinde yazdı ve bu sözleri bilinen şarkılara uyarladı. Yarışma sonunda ortaya orijinal ürünler çıktığı ve yarışmanın tüm öğrenciler tarafından coşkuyla izlendi. Yarışmada 7/B sınıfından Ahmet Can Özkul “Atomun Dünyası” adlı şarkısını rap şeklinde söyleyerek birinci seçildi.
Yarışmayı düzenleyen Fen Bilimleri Öğretmeni Burçin Kahraman “Öğrencilerin Fen Bilimleri dersine olan ilgilerini artırmak ve eğlenceli bir ortamda öğrencilerin yeteneklerini keşfetmesi amacıyla düzenlediğimiz etkinlik hem öğrencilerimiz hem de öğretmenlerimiz tarafından büyük ilgi gördü. Zaten bu tür öğrenmelerin öğrencinin belleğinde daha uzun süre kaldığı araştırmacılar tarafından saptanmıştır. Biz de imkânlar ölçüsünde bu tür etkinlikleri yaparak öğrencilerin Fen Bilimleri dersine olan sevgi ve ilgilerini artırmaya çalışıyoruz.” dedi.

Yorumlar (0)