Küçük Esra Karnesini Aldı Babasının Mezarına Koştu

Soma’Da, Maden Faciasında Şehit Olan Kırkağaçlı Osman Şam’In 9 Yaşındaki Kızı Esra Açelya Şam, Karnesini Alır Almaz Babasının Mezarına Koştu, Yazdığı “Benim Babam Yok” Şiirini Gözyaşları İçinde Okudu.

Manisa 14.06.2014, 13:08 18.02.2015, 23:00
Küçük Esra Karnesini Aldı Babasının Mezarına Koştu

Soma’da, maden faciasında şehit olan Kırkağaçlı Osman Şam’ın 9 yaşındaki kızı Esra Açelya Şam, karnesini alır almaz babasının mezarına koştu, yazdığı “Benim babam yok” şiirini gözyaşları içinde okudu.

Kırkağaç Cumhuriyet Rıza Nebahat Dolman İlkokulu 4.sınıf öğrencisi Esra Açelya Şam, karnesini Okul Müdür Yardımcısı Hakkı Kule’nin elinden alarak, başarısını önce annesi ile paylaştı daha sonra babasının mezarına koştu.

Esra Açelya’ya karnesini veren ve ona bir ömür boyu başarılar dileyen Okul Müdür Yardımcısı Hakkı Kule, şunları söyledi: “Kızımız Esra Açelya Şam terbiyeli, akıllı bir öğrencimizdir. Maalesef geçen ay Soma’da maden kazasında babasını kaybetti. Hepimiz üzüldük. Öğrencimiz maalesef babası Osman Şam ile birlikte karnesini almaya gelemedi. Kızımızı tebrik ederim. Başarılarının devamını dilerim. İnşallah bu üzücü olayları çabuk atlatıp, normal yaşantılarına devam ederler.”


Sınıf arkadaşlarına babası için yazdığı “Benim Babam Yok” isimli şiirini okuyan küçük Esra, aynı şiiri bir kez de babasının mezarı başında gözyaşları içinde okudu. Babasının başında el açıp dua eden ve mezarını sulayan 9 yaşındaki Esra Açelya Şam, babası için kaleme aldığı şiirini okuduktan sonra "Baba bak istediğin notu getirdim. Büyüyünce daha çok çalışacağım. Senin için çalışacağım. Hemşire olacağım. Senin istediğin gibi bir kız olacağım. Derslerim çok güzel, tam senin istediğin gibi" dedi. Küçük Esra, babasına karnesindeki notları tek tek okurken, “Bana karne hediyesi olarak telefon alacaktın ama olmadı” diyerek gözyaşlarına boğuldu. Esra Açelya Şam “Babam bizi görüyor, onun için çok çalışıp hemşire olacağım” dedi.
Şehit Osman Şam’ın eşi Nurcan Şam da, "kaderde karneyle mezara gelmek varmış" diyerek "Yapacak hiçbir şeyimiz yok. Geçen yıl kızına karne hediyesi olarak bilgisayar almıştı, bu yılda telefon alacaktı ama olmadı. Mezarı başına geldik. Çok büyük acı. Kızım inşallah bundan sonra çok daha başarılı olur. Kızım hemşire olmak istiyor. İnşallah olur. İyi bir insan olsun. Babası da onun için çabalardı. Hep çalış daha çok çalış kızım diyordu. Kendi de çalışarak öldü zaten. Çok çalışkan biriydi. İnşallah çocukları da onun gibi çalışkan olur. Allah rahmet eylesin, mekânı cennet olsun” ifadelerini kullandı.
Eşinin sürekli olarak "bana bir şey olursa babamın yanına gömün" dediğini söyleyen Nurcan Şam, şehit eşinin vasiyetini yerine getirdiklerini, babasının Kırkağaç ilçe mezarlığındaki kabrinin yanına gömdüklerini belirtti.
Küçük Esra Açelya, annesiyle birlikte el açarak dua etti.

Yorumlar (0)