Komutanlardan Hasta Gazilere Ziyaret Etti

Manisa'nın Kula İlçesinde, Garnizon Komutanı İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Erkan Enginar, Askerlik Şube Başkanı Melih Oğuz Ve Kula Muharip Gaziler Derneği Başkanı Mehmet Çürük Hastalığı Nedeniyle Tedavi Gören İki Kore Gazisini Ziyaret Etti.

Manisa 15.01.2015, 12:08 18.02.2015, 22:59
Komutanlardan Hasta Gazilere Ziyaret Etti
Manisa’nın Kula ilçesinde, Garnizon komutanı İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Erkan Enginar, Askerlik Şube Başkanı Melih Oğuz ve Kula Muharip Gaziler Derneği Başkanı Mehmet Çürük hastalığı nedeniyle tedavi gören iki Kore gazisini ziyaret etti.

Kula ilçesinde gerçekleşen ziyarette komutanlar, hastalığı nedeni ile Kula Devlet Hastanesinde tedavi gören 82 yaşındaki Kore Gazisi Mehmet Ali Karabulut ve 62 yaşındaki Kore gazisi Yaşar Kaptan’ı evinde ziyaret etti. Kore gazisi Mehmet Ali Karabulut, şehitlik ve gazilik mertebesinin Türk halkının gözünde kutsal bir makam olduğunu belirtti.

Garnizon komutanı İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Erkan Enginar ise, "Bizler bu aziz Vatan için canını hiçe sayarak şehit olan evlatlarımızın, ailelerinin, yaralanıp gazi olan evlatlarımızın ve ailelerinin sadece yılın belli günlerinde değil her zaman yanlarındayız. Böyle değerli insanlardan sevgiyi, paylaşmayı, yaşamayı dinlememiz ve onları ziyaret edip hayır dualarını almamız lazım. Mehmet Ali Karabulut ve Yaşar Kaptan büyüğümüze Allah sağlıklı ve uzun ömür versin" dedi.
Yorumlar (0)
17°
açık