Kesintisiz içme suyu için elektrik sistemleri yenileniyor

Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, mekanik ömrünü tamamlayan elektrik trafolarının yüksek gerilim hattı ayırıcılarını yenileyerek il geneline daha kesintisiz içme suyu temini sağlıyor.MASKİ...

Kesintisiz içme suyu için elektrik sistemleri yenileniyor
Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, mekanik ömrünü tamamlayan elektrik trafolarının yüksek gerilim hattı ayırıcılarını yenileyerek il geneline daha kesintisiz içme suyu temini sağlıyor.
MASKİ Genel Müdürlüğü, Manisa genelinde vatandaşlara daha kaliteli ve kesintisiz hizmet sunabilmek için çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. MASKİ Genel Müdürlüğü Elektrik Makine ve Malzeme İkmal Dairesi Başkanlığı, öncelik sırasına göre belirlenen mahallelerde bulunan içme suyu tesislerindeki yenileme çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda ekipler, Akhisar ilçesinin Hamidiye Mahallesinde bulunan içme suyu motopomplarına ait enerji nakil hattı binasının elektrik sistemini yeniledi. Yüksek gerilim hattı ayırıcı ile trafo altı alçak gerilim ölçme ve dağıtım panosunu değiştiren MASKİ ekipleri, mahalleye daha kesintisiz içme suyu ulaşmasını sağladı. Gördes ilçesine bağlı Çiçekli Mahallesinde de çalışma yapan ekipler, burada ise enerji nakil hattındaki ayırıcıların bakımını gerçekleştirdiler. Yapılan işlemle, hattın geçtiği noktalarda elektrik voltajlarının alçalması veya yükselmesine karşı önlem alınarak, elektrik trafolarının koruyucu parafudr ekipmanlarının montajı yapıldı. Yenileme çalışmalarının tamamlamasıyla birlikte mahallelerin içme suyu tesislerinde olası kesintilere karşı koruyucu önlemler alınmış oldu.
YORUM EKLE