banner527

Gördes’te 10 üreticiye sera desteği

İl genelinde kırsal kalkınmanın sağlanması için çalışmalarını sürdüren Manisa Büyükşehir Belediyesi, örtü altı yetiştiriciliğinin (seracılığın) geliştirilmesi projesi kapsamında üreticilere desteklemeye devam ediyor. Gördes’te...

Gördes’te 10 üreticiye sera desteği

İl genelinde kırsal kalkınmanın sağlanması için çalışmalarını sürdüren Manisa Büyükşehir Belediyesi, örtü altı yetiştiriciliğinin (seracılığın) geliştirilmesi projesi kapsamında üreticilere desteklemeye devam ediyor. Gördes’te de 10 üreticiye yüzde 75 hibe destekle sağlanacak olan seralar için üreticilerle protokol imzalandı.

Manisa Büyükşehir Belediyesinin kırsal kalkınmanın sağlanması amacıyla hayata geçirdiği örtü altı yetiştiriciliğinin (seracılığın) geliştirilmesi projesi kapsamında 100 adet 400 metrekare genişliğinde ve yüzde 75 hibe destekli seralar kurulacak. Projeden faydalanmak için başvuruda bulunan 214 üreticiden başvuru kriterlerini sağlayan 100 üretici belirlendi. Bu kapsamda Gördes’te de başvuru kriterlerini sağlayan 10 üreticiyle protokol imzalandı. Proje hakkında bilgiler veren Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanı Bircan Gençoğlu, 2016 yılında proje kapsamında 100 adet seranın kurulduğunu ve üreticilere teslim edildiğini söyledi. 2017 yılı için de 100 adet 400 metrekare ve yüzde 75 hibe destekli seralar için başvuruların alındığını ve ardından kriterleri sağlayan üreticilerin belirlendiğini belirten Daire Başkanı Bircan Gençoğlu, “Seralar 400 metrekare, 36 ay dayanımlı örtü naylonlu, 4,2 metre tepe yüksekliğine sahip ve her iki yanda manuel sarma redüktörlü havalandırma olacak şekilde kurulacak. Toplamda 2 milyon 11 bin 900 liralık projede vatandaşlar tanesi 20 bin 119 lira maliyetli seraların, 5 bin 30 lirasını iki taksitte ödeyecek. Kalan 15 bin 89 lirası ise büyükşehir belediyesinin desteği olacak” dedi.
YORUM EKLE