Gölmarmara’nın dereleri temizleniyor

Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Gölmarmara ilçesinde Deynekler, İsmet Paşa ve Atatürk Mahallesinde bulunan derelerdeki temizlik çalışmalarını tamamlayarak dere taşkınları için...

Gölmarmara’nın dereleri temizleniyor
Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Gölmarmara ilçesinde Deynekler, İsmet Paşa ve Atatürk Mahallesinde bulunan derelerdeki temizlik çalışmalarını tamamlayarak dere taşkınları için önlem aldı.
MASKİ Genel Müdürlüğü, Manisa genelinde yağışlı havalarda olası su taşkınlarını önlemek için yürüttüğü dere temizlik ve ıslah çalışmalarını hızla sürdürüyor. Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ekipleri, Gölmarmara’nın 3 farklı mahallesinde yürüttüğü toplamda 2 bin 500 metrelik temizlik çalışmalarını tamamladı. Manisa Büyükşehir Belediyesi Gölmarmara Koordinatörlüğü talebi doğrultusunda MASKİ ekipleri, Deynekler, İsmet Paşa ve Atatürk Mahallesinde bulunan ıslahsız sulu derelerde yaptığı dere temizlik çalışması ile yağışlı havalardaki taşkın riskini ortadan kaldırdı. MASKİ tarafından yapılan çalışmayı Gölmarmara Koordinasyon İşleri Müdürü Ahmet Cülen de yakından takip etti. Temizlenen derelerden çıkan evsel atıklar ve dereyi doldurarak taşmasına sebep olan zararlı bitkiler, kamyonlar vasıtasıyla Büyükşehir Belediyesi’ne ait hafriyat sahasına aktarıldı.

“Deremiz temizlendi, mahalle olarak rahatladık”
Manisa Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ Genel Müdürlüğü’nün çalışmalarından mahalleli olarak memnun olduklarını belirten Deynekler Mahalle Muhtarı Rauf Akdan, “Büyükşehir Belediyemizin yapmış olduğu çalışmalardan çok memnunuz. Deremiz temizlendi, mahalle olarak rahatladık. Mahallemizde yapılan kanalizasyonumuz olsun, altyapımız olsun, mezarlıklarımızın temizlenmesi olsun, parke taş döşememiz olsun hepsi çok güzel hizmetler. Bu çalışmaların hepsi için Büyükşehir Belediye’mize, MASKİ Genel Müdürlüğü ve Gölmarmara Koordinatörlüğü’ne çok teşekkür ederiz” diye konuştu.
YORUM EKLE