Gıda Bankası Selendi’de 213 vatandaşa ulaştı

Manisa’nın büyükşehir olmasıyla birlikte Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün tüm ilçelere açma sözü verdiği Gıda Bankası, Selendi’de 213 ihtiyaç sahibi vatandaşın yüzünü güldürdü.Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin...

Manisa 23.10.2016, 13:21
Gıda Bankası Selendi’de 213 vatandaşa ulaştı
Manisa’nın büyükşehir olmasıyla birlikte Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün tüm ilçelere açma sözü verdiği Gıda Bankası, Selendi’de 213 ihtiyaç sahibi vatandaşın yüzünü güldürdü.
Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin önemli sosyal sorumluluk projelerinden bir tanesi olan Gıda Bankası, Selendi’de ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürüyor. Ocak 2016 itibariyle hizmet vermeye başlayan ve Selendi de hayata geçen Gıda Bankası hizmetinden Ekim ayı itibariyle 213 ihtiyaç sahibinin yararlandığı belirtildi. Tüm ilçelere Gıda Bankası kazandıracaklarının sözünü veren Başkan Ergün, yılbaşında açılan Gıda Bankası ile Selendi’de gerçek ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştıklarını söyledi. Gıda bankalarında gizlilik ve ihtiyaç sahibi vatandaşı rencide etmeme konularını kendilerine ilke edindiklerini de sözlerine ekleyen Başkan Ergün, ihtiyaç sahibi vatandaşın alışverişini yaptıktan sonra kullandığı torbalarda da herhangi bir amblem ya da yazıya yer vermediklerini söyledi. Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Ergun Aksoy ise “Gıda Bankası müracaatları devam ediyor. Uygun görülen ihtiyaç sahibi kişiler Gıda Bankası’ndan faydalanmaya hak kazanıyor. Çalışmalarımız devam edecek” diye konuştu.
Yorumlar (0)