Gelenbe Yolu Tedbir Amaçlı Kapatılıp Önlemler Alındıktan Sonra Tekrar Açıldı

10 Gün Önce İzmir-İstanbul Karayolunun Gelenbe Bölgesi, Kar Esareti, Olumsuz Hava Koşulları Ve Karayolları Ekiplerinin Yetersiz Kalmasından Dolayı 45 Saat Sürmüş Ve Sürücüler Önemli Tehlikeler Atlatmıştı.

Manisa 12.01.2015, 23:51 18.02.2015, 22:59
Gelenbe Yolu Tedbir Amaçlı Kapatılıp Önlemler Alındıktan Sonra Tekrar Açıldı

10 gün önce İzmir-İstanbul karayolunun Gelenbe bölgesi, kar esareti, olumsuz hava koşulları ve karayolları ekiplerinin yetersiz kalmasından dolayı 45 saat sürmüş ve sürücüler önemli tehlikeler atlatmıştı.

Aynı olumsuzlukların yaşanmaması sebebiyle, bastıran yoğun kar nedeniyle Gelenbe yolu tedbir amaçlı kısa süreli kapatıldı, yapılan çalışmalar sonucu trafiğe tekrar açıldı.

Karayolları ekiplerinin yoğun çalışmalarıyla hiçbir sorun yaşanmadan trafik akışı devam etti.

Kırkağaç Kaymakamı Ali Sırmalı, İzmir-İstanbul karayolunun Gelenbe Bölgesinde 10 gün önce yaşanan olumsuzlukların tekrar yaşanmaması için kısa süreli trafiğe kapattıklarını ve çalışmalar tamamlandıktan sonra ise tekrar açtıklarını belirtti.

Sırmalı, “İzmir-İstanbul karayolunun Gelenbe bölgesini kısa süreli trafiğe kapattık ama bu kar yağışı nedeniyle değil, tedbir amaçlı bir kapanma oldu. Çünkü daha önce yaşanan olumsuzlukların tekrar yaşanmasını istemiyoruz. Karayolları ekipleri başarılı bir şekilde çalıştı güvenlikte gerekli tedbirleri aldı. Hiçbir sorun yaşanmadı. Trafiğin akışı sorunsuz devam ediyor” dedi.

Yorumlar (0)
17°
açık