Eğitim-Bir-Sen okul ziyaretlerine devam ediyor

Eğitim-Bir-Sen Manisa Şube Başkanı Mesut Öner, yönetim kurulu ve Yunusemre ilçe yönetimleri ile birlikte yeni göreve başlayan okul müdürleri ve müdür yardımcılarına ’hayırlı olsun’ ziyaretinde bulundu.Ziyaret kapsamında Eğitim-Bir-Sen,...

Eğitim-Bir-Sen okul ziyaretlerine devam ediyor
Eğitim-Bir-Sen Manisa Şube Başkanı Mesut Öner, yönetim kurulu ve Yunusemre ilçe yönetimleri ile birlikte yeni göreve başlayan okul müdürleri ve müdür yardımcılarına ’hayırlı olsun’ ziyaretinde bulundu.
Ziyaret kapsamında Eğitim-Bir-Sen, Yunusemre ilçesinde sırasıyla Nihal Akçura Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi, Cemal Ergün İlkokulu, Cemal Ergün Ortaokulu, Cumhuriyet Anadolu Lisesi ve Valide Sultan Anaokulu’nu ziyaret ederek okul idarecileri, sendika üyeleri ve eğitim çalışanları ile bir araya geldi. Okul ziyaretinde öğretmen odalarını da ziyaret eden Öner,“ Eğitim-Bir-Sen olarak eğitim yaşantımızda müşfik, naif, müfit davranışlarıyla çocuklarımıza rol model olan, geleceğimizi yoğuran unutamadığımız öğretmenlerimizin genel çoğunluğu oluşturduğunu biliyoruz. Onlar, bizim ilim ve irfan göğümüzde parlayan yıldızlar; genç dimağlara yol gösterecek engin ufuklar gibidir.”dedi.
"Öğretmenlik mesleği itibar erozyonu yaşamamalıdır"
Öğretmenlerin geleceğimizin mimarları olması nedeniyle mesleki statülerinin yüksek tutulması gerektiğine dikkat çeken Öner; “ Öğretmenlerin, on yıllar boyunca birbiri üzerine eklenmiş pek çok sorunu bulunmaktadır. Öncelikle öğretmenlik mesleği itibar erozyonu yaşamakta ve mesleğin statüsü tartışılmaktadır. Öğretmenlere sunulan maddi imkânların yetersizliği nedeniyle öğretmenlik tercih edilen bir meslek olmaktan giderek çıkmış, öğrencilerin hayallerini süsleyen bir meslek algısından uzaklaşmıştır. Öğretmenlerin maddi manevi sorunlarının çözülmesi ve öğretmenliğin yeniden cazip, öncelikle tercih edilen bir meslek haline getirilmesi gerekmektedir. Şartların iyileştirilmesi, öğretmenin motivasyonunu artıracak ve doğal olarak toplam verimliliğine büyük katkı sağlayacaktır.”dedi.
YORUM EKLE