Dere taşkını sorunu MASKİ’yle çözüldü

Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Akhisar’ın Sünnetçiler Mahallesi’nde gerçekleştirdiği bin 100 metrelik dere temizlik çalışmasıyla mahalleyi yağışlı havalarda meydana gelen...

Dere taşkını sorunu MASKİ’yle çözüldü
Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Akhisar’ın Sünnetçiler Mahallesi’nde gerçekleştirdiği bin 100 metrelik dere temizlik çalışmasıyla mahalleyi yağışlı havalarda meydana gelen su taşkınlarından kurtardı.
MASKİ Genel Müdürlüğü, yağmurlardan kaynaklanan dere taşkın problemlerini çözüme kavuşturmaya devam ediyor. MASKİ, Akhisar ilçesine bağlı Sünnetçiler Mahallesi’nde bulunan derenin vatandaşlar için sıkıntı yaratmasının önüne geçti. MASKİ Genel Müdürlüğü Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı bünyesinde yürütülen çalışmayla, mahalledeki derede toplam bin 100 metrelik temizlik işlemi yapıldı. MASKİ ekipleri iş makineleri yardımıyla ham dereyi, içerisine biriken evsel ve bitkisel atıklardan arındırdı. Mahallede gerçekleştirilen çalışmayı, MASKİ Akhisar Sorumlusu Fatih Tuncer de Sünnetçiler Mahalle Muhtarı Ceyhun Kılınç ile birlikte yakından takip etti.
Sünnetçiler Mahalle Muhtarı Ceyhun Kılınç, yapılan çalışmanın mahalle için çok faydalı olduğunu belirterek, “Mahallemizde bulunan deremizde kışın taşmalar oluyordu. Bunun için MASKİ’ye müracaat ettik. Sağolsunlar ilk dilekçemizde gelip yerinde incelemeler yaptılar. Ardından da çalışmalar başladı ve kısa sürede bitirildi. Allah razı olsun. Bizim beklediğimizden daha iyisi oldu. Önümüzdeki dönemlerde deremizin betonlanmasını ve ıslahını da yapacaklar. Aynı şekilde mahallemizin içme suyu ve kanalizasyon hatları da MASKİ tarafından yenilenecek. Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin yapmış olduğu işlerden dolayı teşekkür ediyorum. Kışın yağmurlarda sık sık mahallemizi basan su problemi bu şekilde çözülmüş oldu” dedi.
YORUM EKLE