Chpli İnce: "Ampulü Sola Çevirip Kurtulun"

İnce; Kulalılara Seslendi İnce; Ampulü Sola Çevirip Kurtulun"

Manisa 19.03.2014, 17:23 18.02.2015, 23:01
Chpli İnce:

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, partisinin Kula Belediye Başkan Adayı Osman Kasırga’yı seçim çalışmalarında destek vermek üzere Kula’ya geldi. Başbakan’ın "Bu bir istiklal savaşıdır" sözlerini hatırlatan İnce, "Kula’dan ona cevap veriyorum, bu bir istiklal savaşı değildir, bu bir ’istikbal’ savaşıdır" dedi.
Kula’ya gelerek 30 Mart 2014 tarihinde yapılacak yerel seçimler kapsamında Kulada Turgut Özal Bulvarı Ziraat bankası önündeki meydanda halka seslenen CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, Buraya gelirken 2011 yılı seçim sonuçlarını inceledim Kula’da 2 nci partiyiz 3 Parti ile aramızda 3 Bin oy fark var Yani Ampulü sola çevirip gevşetin ve 1 nci parti olarak Osman Kasırga başkanımızı belediye başkanı yapalım dedi. İnce konuşmasının devamında "Meclise gelemedi, meydanlarda gürledi, kutuların suçunu savcılara yükledi. Besmeleyle başladı, insanları dışladı, küçücük çocukları tomalarla haşladı, onun yalakaları kefenlere büründü ama 30 Mart’tan sonra yüce divan göründü" diye konuştu. Başbakan’ın Türkiye’de meydanları gezerek "Bu bir istiklal savaşıdır’ sözlerini hatırlatan İnce, "Kula’dan ona cevap veriyorum, bu bir istiklal savaşı değildir, bu bir "istikbilal’ savaşıdır" dedi.

"ATATÜRK’TEN HELALLİK ALMAMIZ LAZIM"
Başbakan Erdoğan’ın Cumhuriyetin kurucuları Atatürk ve İsmet İnönü’ye "iki ayyaş" dediğini ileri süren İnce, ana ve babadan nasıl helallik alınıyorsa Atatürk ve şehitlerden de helallik alınması gerektiğini söyledi. İnce, "Başbakan bu Cumhuriyetin kurucularına Atatürk ve İsmet İnönü’ye "iki ayyaş’ diyorsa, bu adamdan kurtulmadığımız sürece Atatürk’ten helallik almış sayılmayız. Kula’ da ampulü sola çevirip kurtulun" dedi.

Yorumlar (0)