Çarşı esnafı aşure dağıttı

Manisa’nın Kula ilçesindeki çarşı esnafı bir araya gelerek aşure dağıttı. Kula merkezindeki Demirciler Arastasında bulunan esnaflar, aşure etkinliğini geleneksel hale getirmeyi planladıklarını belirtti.Demirciler Arastası esnafı Ahmet...

Çarşı esnafı aşure dağıttı
Manisa’nın Kula ilçesindeki çarşı esnafı bir araya gelerek aşure dağıttı. Kula merkezindeki Demirciler Arastasında bulunan esnaflar, aşure etkinliğini geleneksel hale getirmeyi planladıklarını belirtti.
Demirciler Arastası esnafı Ahmet Sakarya, bu tür etkinliklerin aynı zamanda yardımlaşma ve kaynaşmayı da beraberinde getirdiğini kaydetti. İslamiyet inancına göre Muharrem ayında yapılan aşurenin çok manidar olduğunu ve bugünde yaşanan olayların çok önemli olduğunu kaydeden esnaf Sakarya, aynı zamanda önemli bir geleneği de sürdüreceklerini söyledi.
Etkinlikte vatandaşlarla aşure yiyen çarşı Esnafı Hikmet Demircan bu tür hayır kültürünü sürdüren esnafın gelecek kuşaklara örnek olduğuna değinerek, "Burada güzel bir etkinlik aktarılıyor. Ben bu etkinliğe katkı sağlayan tüm esnaflarımıza teşekkür ediyorum, Allah kabul etsin." dedi.
YORUM EKLE