Bir kültürel miras daha ayağa kalkıyor

Kentteki kültürel mirası korumak için yoğun çaba sarf eden Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin Alaşehir Bakkal Şükrü Evi’nde başlattığı restorasyon çalışmalarına hızla devam ediliyor. Tarihi yapının kısa süre içerisinde Alaşehir’e...

Bir kültürel miras daha ayağa kalkıyor
Kentteki kültürel mirası korumak için yoğun çaba sarf eden Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin Alaşehir Bakkal Şükrü Evi’nde başlattığı restorasyon çalışmalarına hızla devam ediliyor. Tarihi yapının kısa süre içerisinde Alaşehir’e değer katan bir esere dönüşeceğini vurgulayan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “Büyük bir özenle devam eden restorasyon çalışmalarımızda ahşap ve elektrik işlerine geçtik. Kısa süre içerisinde tamamlanacak olan restorasyon çalışmasıyla birlikte tarihi yapı tüm ihtişamına kavuşacak” dedi.
Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin Alaşehir Bakkal Şükrü Evi’nde gerçekleştirdiği restorasyon çalışmasıyla birlikte tarihi yapının tüm güzellikleri ortaya çıkmaya başladı. Büyük bir özenle gerçekleştirilen restorasyon çalışmalarında ahşap ve elektrik işlerine geçildiğini belirten Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, "Şehrin geleceği kadar geçmişine de önem veriyor ve bu doğrultuda kentte tarihi dokuyu korumak için yoğun çaba sarf ediyoruz. Bu anlamda Alaşehir tarihi yapısını yansıtan Bakkal Şükrü Evi’nde de başlattığımız restorasyon çalışmasında ahşap ve elektrik işlerine geçildi” dedi.
Önümüzdeki aylarda tamamlanması planlanan restorasyon çalışmasıyla birlikte yaklaşık bir asırlık tarihe sahip bu kültürel mirasın gelecek kuşaklara taşınacağının da altını çizen Başkan Ergün, "Cumhuriyet Dönemi mimari eserlerinden olan Bakkal Şükrü Evi’nde gerçekleştireceğimiz restorasyon çalışmasıyla hem tarihi doku ortaya çıkacak, hem de ilçenin kültür turizmine katkı sağlanacak." diye konuştu.
YORUM EKLE