Binmeye Çalıştığı Trenin Altında Kalan Uzman Çavuş Öldü

MANİSA'nın Salihli İlçesi'nde, binmeye çalıştığı trenin altında kalan uzman çavuş 25 yaşındaki Engin Baran, yaşamını yitirdi.

Binmeye Çalıştığı Trenin Altında Kalan Uzman Çavuş Öldü

CHP Efeler İlçe Başkanı Altıntaş'tan Aydın'ın kurtuluşuna ilişkin mesaj... Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Efeler İlçe Başkanı Barış Altıntaş, Aydın’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 96’ıncı yılı nedeniyle açıklamalarda bulundu. Altıntaş, “Efelerin bağımsızlık ve özgürlük mücadelesi Aydın’dan tüm yurda dalga dala yayılmış ve bu mücadele Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün öncülüğünde Türkiye Cumhuriyeti’nin temelini oluşturmuştur” dedi.

Aydın’da Efelerin 96 yıl önce zor şartlar altında verdikleri bağımsızlık mücadelesinin tarih boyunca unutulmayacağını belirten CHP Efeler İlçe Başkanı Barış Altıntaş mesajında; “Kuvay-i Milliye ruhu ile özgürlük ve bağımsızlık mücadelesi veren Aydın Efelerinin torunları olarak bize miras bırakılan Cumhuriyet’in yılmaz bekçileri olacağız. Türk Milleti’nin bağımsızlığı için kananıyla, canıyla verdiği bu mücadeleye Aydın’ın kahramanları örnek olmuş ve Aydın Efeleri 96 yıl önce tarih yazmıştır. Başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere, Yörük Ali Efe, Sökeli Cafer Efe, Çete Emir Ayşe olmak üzere isimlerini sayamadığımız tüm yiğitleri ve bağımsızlık, vatan ve bayrak uğruna can veren tüm şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyorum” ifadelerine yer verdi.

YORUM EKLE