Başkan Şirin MASKİ’den bilgi aldı

Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin (sağdaki), Maski Genel Müdürlüğü’nün Turgutlu’da Hayata Geçireceği Projelerle İlgili İstişarelerde Bulunmak Amacıyla Maski Genel Müdür Yardımcıları Şehnaz Başaran (ortadaki) Ve Burak Aslay’ı (soldaki) Ziyaret Etti.

Başkan Şirin MASKİ’den bilgi aldı
Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, MASKİ Genel Müdürlüğü’nün Turgutlu’da hayata geçireceği projelerle ilgili istişarelerde bulunmak amacıyla MASKİ Genel Müdür Yardımcıları Şehnaz Başaran ve Burak Aslay’ı ziyaret etti. Görüşmenin gündemi, Turgutlu’daki altyapı çalışmaları ile Organize Sanayi Bölgesi’nin atıksularının çevreye zarar vermeden uzaklaştırılması oldu.
Ziyarette Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin’e, Turgutlu Organize Sanayi Bölgesi (OSB)yönetim görevlileri de eşlik etti. MASKİ Genel Müdürlüğü Projeler Dairesi Başkanı Bircan Kaynak ve Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Ahmet Ulvi Kaynak’ın da yer aldığı görüşmede, MASKİ’nin Turgutlu’da hayata geçireceği projeler masaya yatırıldı.

Atıksular için MASKİ’den teknik yardım talebi
Turgutlu Organize Sanayi Bölgesi yönetim görevlileri, OSB’ye ait atıksuların, ilçenin doğasına ve insanlara zarar vermeksizin sağlıklı şekilde uzaklaştırılması konusunda MASKİ Genel Müdürlüğü’nden teknik destek talebinde bulundular. Atıksuların Turgutlu için tehlike arz etmesinin önlenmesinde izlenecek yolların ve uygulanacak sistemlerin istişare edildiği ziyarette ayrıca, ilçeye kazandırılacak olan içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu altyapı çalışmalarına ilişkin detaylar da görüşüldü. Başkan Şirin yaptığı açıklamada, “İlçemizi altyapı anlamında daha da ileri noktalara taşımak için MASKİ Genel Müdürlüğü’müz ile koordinasyon içerisinde çalışmalarımızı yürütüyoruz. Bugün de hem ilçemize kazandırılacak altyapı hizmetleri, hem de Organize Sanayi’mizin atıksularının çevremize zarar vermemesi adına Genel Müdür Yardımcılarımızla fikir alışverişi gerçekleştirdik. Büyüyen ve gelişen Turgutlu’muz için el birliğiyle çalışmaya devam edeceğiz” dedi.
YORUM EKLE