Başkan Ergün, Selendi’de Muhtarlarla Bir Araya Geldi

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün Selendi'nin Fahri Hemşerisi Oldu

Manisa 01.09.2014, 17:48 18.02.2015, 23:00
Başkan Ergün, Selendi’de Muhtarlarla Bir Araya Geldi

Selendi ilçesinde bu yıl 3.’sü düzenlenen Selendililer Günü’ne katılan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, ilçe muhtarlarıyla bir araya gelerek sorunlarını dinledi ve Selendi’ye yönelik planlanan hizmetleri paylaştı.
Başkan Cengiz Ergün, toplantı öncesi Belediye Başkanı Nurullah Savaş’ı makamında ziyaret etti. Ergün, yapılan çalışmaları ve proje aşamasındaki yatırımları inceledi. Ergün daha sonra Kültür Salonu’nda muhtarlarla bir araya geldi. "Ben kolay kolay söz vermem, verirsem de mutlaka yerine getiririm" diyen Başkan Ergün, şöyle devam etti: "2014 yılı öncesi yaklaşık 3 milyon TL’ye yakın bir yatırım yapmıştık. 27 Mart’ta burada seçim çalışmasında söz vermiştim; ’hizmeti doğudan başlatacağız’ demiştim. İşte sözümüzü tuttuk ve çalışmalara Selendi’den başladık. Selendi’nin en önemli sorunlarından başında istihdam gelmektedir. Celal Bayar Üniversitesi’nin (CBÜ) en az bir bölümünün burada hizmet vermesi, Selendi’deki sosyal yaşamı canlandıracaktır. Öğrenci faktörünü Selendi’ye kazandıracak, esnafı hareketlendirebilecek, katma değer sağlayabilecek bu konu, bana göre olmazsa olmazların bir tanesidir. Bunun takipçisi olacağız."

Yeni belediye hizmet binası ile oto terminalinin yarım kalmış inşaatları ve 15-20 köyü birbirine bağlayan Eskin Köprüsü’nü tamamlayacaklarını kaydeden Başkan Ergün, ayrıca 7 dekar üzerine çalışması yapılan kent meydanını ilçeye kazandıracaklarını ifade etti. Ergün ayrıca, "Gençler için gençlik merkezi yapacağız. Kula Selendi, Alaşehir, Demirci, Sarıgöl ve Köprübaşı’nı kapsayacak olan Katı Atık Bertaraf Tesisi için Kula-Selendi arasında yaklaşık 400 dekar alan üzerinde inceleme yapacağız. Eğer meclis ve diğer kurumlar uygun görürse yaklaşık 300 kişiye iş imkanı sağlamış olacağız. Yine geçen yıl olduğu gibi Selendi Belediyespor’a da gerekli yardımları yaparak destek olmaya devam edeceğiz. " diye konuştu.
Selendi Belediye Başkanı Nurullah Savaş ise, 3 Eylül’ün Selendi’nin kurtuluş günü olduğuna dikkat çekerek, "Biz 2012 yılında Selendililer Günü’nü başlattık. Bu günde derneklerimizin de katkılarıyla büyük bir aile olduğumuzu gösterelim diye böyle bir günümüz oldu. Selendililer, sadece 7 bin nüfustan oluşan ilçe merkezi değil, 46 köyümüz ve bunun yanında da Manisa genelinde 100 binlerle bahsediliyor. Onun için bizim nüfusumuz artık büyükşehir olmamız nedeniyle de bütün Manisa’ya yayılmış durumda. Biz sadece Manisa’nın en doğusuna sıkışmış bir ilçe değil, Manisa’nın tamamına yayılmış bir ilçeyiz." dedi.
Toplantı sonrası cirit sahasına giden Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve beraberindekiler, Manisa’yı Türkiye genelinde temsil eden cirit takımlarının gösterilerini izledi. Burada takımlara madalya ve plaket veren Ergün, Manisa’da da bu etkinliği düzenleyerek cirit takımlarını davet edeceklerini söyledi. Ergün, cirit atına binerek alanda bir tur attı.

Yorumlar (0)
25°
açık