Akhisar’da şehitler için hatim-i şerif duası okundu

Akhisar İlçe Müftülüğü tarafından 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri çerçevesinde Yeni Gülruh Camisinde Cuma namazı öncesi şehitler için hatim-i şerif ve duası yapıldı.Saat 12.00’de başlayan program...

Akhisar’da şehitler için hatim-i şerif duası okundu

Akhisar İlçe Müftülüğü tarafından 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri çerçevesinde Yeni Gülruh Camisinde Cuma namazı öncesi şehitler için hatim-i şerif ve duası yapıldı.

Saat 12.00’de başlayan program din görevlilerinden Mehmet Emin Efe ve Osman Akyel Yasin-i Şerif okumasıyla başladı. Kasideler, ilahiler ve Kur’an-ı Kerim tilavetleriyle devam programda Akhisar İlçe Müftüsü Yusuf Eviş, Akhisar’da yaklaşık 2 bin kişi tarafından okunan Hatim-i Şeriflerin duasını yaptırdı. Program kılınan Cuma namazı ile son buldu.

Öte yandan Diyanet İşleri Başkanlığı’nca, FETÖ’nün hain darbe girişiminin birinci yılı olan 15 Temmuz’da, Türkiye genelinde, "Ezanları susturan darbelerden darbeleri susturan selalara" şiarıyla programlar düzenlenecek. Bu kapsamda, 90 bin camide gece saat 00.13’te selalar okunacak, cami ve minarelerin ışıkları sabah namazına kadar açık kalacak.
YORUM EKLE