Akhisar Belediyesi 2017 bütçesi 74 milyon lira

Akhisar Belediye Başkanı Salihl Hızlı başkanlığında gerçekleştirilen Akhisar Belediye Meclis toplantısında Akhisar Belediyesi’nin 2017 Mali Yılı bütçesi 74 milyon 271 bin 694 lira olarak kabul edildi.Akhisar Belediyesi Kasım ayı olağan...

Manisa 02.11.2016, 12:05
Akhisar Belediyesi 2017 bütçesi 74 milyon lira
Akhisar Belediye Başkanı Salihl Hızlı başkanlığında gerçekleştirilen Akhisar Belediye Meclis toplantısında Akhisar Belediyesi’nin 2017 Mali Yılı bütçesi 74 milyon 271 bin 694 lira olarak kabul edildi.
Akhisar Belediyesi Kasım ayı olağan meclis toplantısı Belediye Başkanı Salih Hızlı başkanlığında yapıldı. Meclis toplantısına AK Parti’den 2, CHP 1 ve MHP’den 2 meclis üyesi mazeretleri nedeniyle katılamazken toplantıya 26 meclis üyesi katıldı.
Kasım ayı meclis toplantısı öncesi Başkan Salih Hızlı mazeretlerini bildiren meclis üyelerini meclise sundu ve oy birliği ile mazeretleri kabul edildi. Gündemin ilk maddesinde Yazı İşleri Müdürü Mustafa Ali Erpalabıyık Aralık ayı meclis toplantısının ne zaman yapılacağı hususunu sundu. 3 parti grubunun da ortak aldığı karar doğrultusunda Aralık ayından itibaren her ayın ilk Perşembe günü saat 15.00’de meclis toplantısı yapılma kararı oy birliği ile kabul edildi.
2017 yılı bütçesi 74 milyon lira oldu
Akhisar Belediyesi’nin 2017 Mali Yılı bütçesi 74 milyon 271 bin 694 lira olarak kabul edildi. Gelir-Gider bütçesi ile ilgili Plan-Bütçe Komisyonu raporu mali hizmetler müdürü Yusuf Girgin tarafından okunduktan sonra, bütçe kararnamesi görüşmelerine geçildi. Bütçe kararnamesi madde madde okunup, oylandı. 2017 mali yılı bütçesi 74 milyon 271 bin 694 lira olarak oy birliği ile kabul edildi.
2017 mali yılı gelir ücret tarifesi görüşmelerine geçildi. Gelir ücret tarifesi ile ilgili Plan-Bütçe Komisyonu raporu gelir müdürü Bekir Koyun tarafından okunduktan sonra, oylandı. Gelir ücret tarifesi yapılan oylama sonucunda oy birliği ile kabul edildi.
Gündemin dördüncü maddesinde yer alan Sağlık Komisyonundan gelen karar meclise sunuldu. Dördüncü madde de 8 Mart Kadın Dayanışma Derneğinin el emeği ürünlerinin satılması için fiziki koşulları uygun, üstü kapalı bir yer tahsisi görüşüldü.
Sağlık Komisyonunun 20 Ekim 2016 Perşembe günü yaptığı toplantı sonucunda alınan; “Çevre belediyelerden gerekli araştırma yapılarak böyle bir girişim olup olmadığı, var ise nasıl çözüm ürettikleri hususunda bilgi alışverişinde bulunulmasına, Şehit Necdi Şentürk Merkez Parkı içinde Çarşamba ve Cumartesi günleri olmak üzere geçici yer tahsis edilmesine, gelen taleplerin değerlendirilmesi ve sağlıklı bir şekilde araştırılmalarının devamı için komisyon çalışmalarına devam edilmesine, oy birliği ile karar verilmiştir” kararı meclise sunuldu ve komisyon geldiği gibi oy birliği ile kabul edildi.
Gündemin son maddesinde imar evrakları yer aldı. İmar ve Şehircilik İşleri Müdürlüğü Mehmet Çelik imar evraklarını meclise sunarken bazı komisyondan gelen evrakların tekrar ara komisyona havalesi oy birliği ile kabul edildi. Ara komisyonda görüşülecek imar evraklarından dolayı meclis toplantısının ikinci birleşimi 3 Kasım 2016 Perşembe günü saat 15.00’de yapılması kararlaştırıldı.
Yorumlar (0)