Ege Haberleriİzmir HaberleriManisa HaberleriManşetYerel

Manisa ve İzmir’e yarın için sarı kodlu uyarı yapıldı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) olumsuz hava koşullarına karşı vatandaşlara uyarılarda bulunuyor. Kurum tarafından son olarak Manisa ve İzmir’e sarı kodlu uyarıda bulunuldu. İşte MGM tarafından yapılan o uyarılar…

MGM son değerlendirmelerini vatandaşlar ile paylaştı. Kurum tarafından yapılan son değerlendirmelerde yarın için İzmir ve Manisa’ya rüzgar uyarısında bulunuldu.

Manisa ve İzmir’e sarı kodlu uyarı yapıldı:

MGM açıklamalarına göre sarı kod “Hava durumu potansiyel tehlikelidir: Tahmin edilen meteorolojik hadise olağandışı olmamakla birlikte, meteorolojik şartlardan etkilenebilecek faaliyetler konusunda dikkatli olunmalıdır.” anlamına gelmektedir.

MGM açıklamalarında şu ifadeler kullanıldı:

Yapılan son değerlendirmelere göre, yarın (Çarşamba) sabah saatlerinden itibaren rüzgarın, kuzey ve kuzeydoğu yönlerden Marmara’nın batısı ile Kuzey Ege kıyılarında kuvvetli ve yer yer fırtına (40-70 km/sa), Çanakkale çevreleri ile Balıkesir’in batı ve İzmir’in kuzey kesimlerinde fırtına ve kısa süreli fırtına (50-80 km/sa) olarak esmesi beklendiğinden ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.