Manisa HaberleriYerel

Manisa Valiliği’nden deprem ile ilgili açıklama geldi!

Manisa'da yaşanan peş peşe depremler vatandaşları korkutmaya devam ederken sabah saat 08.39'da meydana gelen deprem ile ilgili Manisa Valiliği'nden açıklama geldi. 4 büyüklüğündeki deprem Manisalıları korkuturken valilik herhangi bir olumsuzluğun yaşanmadığını bildirdi. İşte detaylar...

Manisa’nın Akhisar bölgesi sallanmaya devam ederken sabah saat 08.39 sıralarında yine bir deprem yaşandı. Meydana gelen deprem ile ilgili Manisa Valiliği’nden açıklama geldi. 4 büyüklüğünde gerçekleşen depremin herhangi bir olumsuzluğunun yaşanmadığını bildirdi.

OLUMSUZLUK YAŞANMADI
Valilikten yapılan açıklamada, saat 08.39’da meydana gelen depreme ilişkin, “An itibarıyla depremden kaynaklanan herhangi bir olumsuzluk bulunmamaktadır.” ifadesine yer verildi.

Akhisar ilçesinde 22 Ocak’ta 5,4 büyüklüğünde deprem meydana gelmiş, 4 kişi hafif şekilde yaralanmıştı.

22 OCAK’TAN BU YANA DEPREMLER DEVAM EDİYOR
Bölgede 22 Ocak’tan bu yana en büyüğü 4,8 olan çok sayıda deprem meydana gelmiş, Akhisar, Kırkağaç, Saruhanlı ve Soma ilçelerinde toplam 305 ağır hasarlı, 802 az hasarlı yapı-konut tespit edilmişti.

Depremden zarar gören vatandaşların barınma ve korunmasını sağlamak için ihtiyaç duyulan 29 mahallede Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanlığı İl Müdürlüğü tarafından 518 çadır kurulmuştu.

Son olarak AFAD, Akhisar ilçesinde bu sabah saat 08.39’da 4 büyüklüğünde deprem kaydedildiğini bildirmişti.