GündemManisa Haberleri

Manisa Valiliği yazılı uyarıda bulundu!

Son zamanlarda koronavirüs vaka sayısının artmasıyla Manisa Valiliği'nden yazılı açıklama geldi. Valilikten yapılan açıklama özellikle yaşlı ve kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlara yönelik 'Gerekmedikçe evlerinizden çıkmayın' uyarısı yapıldı.

Manisa Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada koronavirüs vaka sayılarının son zamanlarda artışa geçmesi durumunda vatandaşlara uyarılarda bulunuldu.

VALİLİK O YAŞ GRUBUNA DİKKAT ÇEKTİ

Manisa Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Son bir ayda ülkemizde olduğu gibi, İlimizde de Covid-19 vakalarında önemli artışlar olmuştur. Buna paralel olarak, ağır hasta ve hayatını kaybedenlerin sayısı da artmaktadır. Yaşlı veya kronik hastalığı olan vatandaşlarımız bu salgından en çok etkilenen kesim olup, hayatını kaybedenler de ağırlıklı olarak bu gruplarda yer alan vatandaşlarımızdır. İçinde bulunduğumuz bu zorlu dönemi yaşlılarımızla ve hastalarımızla birlikte atlatarak, Covid-19’a yakalanmadan sağlıklı günlere ulaşıp hayatımızı sürdürmek elimizdedir. Yapmamız gereken şey, belirlenmiş kurallara uymak ve virüsün yayılım zincirini kırmaktır. Lütfen maske, mesafe ve hijyen kuralını genç, yaşlı demeden uygulayalım ve virüsün yayılım zincirini kıralım. Bu hepimiz için kendimize, ailemize, yaşlılarımıza ve toplumumuza karşı sorumluluğumuzdur. İçinde bulunduğumuz dönemde yaşlılarımızın ve önemli kronik rahatsızlığı olanların, sağlıkları ve yaşamlarını sürdürmeleri açısından zorunlu olmadıkça ikametlerinden ayrılmamaları ve aile fertleri dahil diğer insanlarla temas etmemeleri gerekmektedir. Her zor dönemde olduğu gibi, bu salgın döneminde de vatandaşlarımızın gerekli duyarlılığı ve sorumluluğu göstereceklerine inancımız tamdır.”