Manisa Haberleri

Manisa Ülkü Ocakları’ndan Çocuklara Jest

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından Türkiye genelinde sahneye konulan Keloğlan ve Dede Korkut isimli tiyatro gösterisi bugünde Manisalı çocuklar ile buluşturuldu. Maski konferans salonunda gerçekleştirilen tiyatro gösterisi 1 seans olarak planlanmasına rağmen halkın büyük katılımı sonrası aynı gecede iki kez sergilenerek Türkiye turnesinde bir ilki yaşadı. Her gösterimde 300den fazla çocuk ile buluşturulan gösteri gün sonunda veliler ile birlikte 1000den fazla kişiye ulaştı. Gecede ayrıca Enes Suruş’ta sazı ve türküleri ile çocukları eğlendirdi.

Katılımın bu denli yoğun olmasından mutluluk duyduklarını belirten Manisa Ülkü Ocakları İl Başkanı Nazmi Akçay; “Bu tarz etkinliklerin devamının geleceğini dile getirdikten sonra, geleceğimizin teminatı olarak gördüğümüz çocuklarımızın hayali ithal karakterler yerine Türk tarihinden karakterler olan Keloğlan ve Bilge Dede Korkut ile hem çocuklarımızın gülüp eğlenmelerini hem de onlara örfümüzü adetimizi bu güzel yolla anlatmanın hazzını yaşadılar.” diye konuştu. 

Çocukları ile gösteriyi izlemeye gelen anneler, böyle bir etkinliği çocuklarına sağladığı için ülkü ocakları yönetimine teşekkürlerini iletirken çocukları kadar kendilerinin de gösteriden zevk aldıklarını söylediler.

Çocuklara ülkü ocakları yayınlarından oluşan kitapların dağıtımı ile son bulan gecenin sonunda kısa bir konuşma yapan Nazmi Akçay, “Çocuklarımızın birer Fatih, Yavuz, Kanuni ve dahi Mustafa Kemaller olmasını istiyorsak, onlara önce Dede Korkutları, Akşemsettinleri öğretmeliyiz” dedi. Ülkü Ocaklarının birer eğitim ve kültür yuvasını olduğunu belirten Nazmi Akçay tüm velileri ülkü ocaklarını tanımaya ve etkinliklerinde yer almaya davet etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapalı