Ege HaberleriManisa HaberleriYerel

Manisa Turgutlu’da kayıp çiftçinin cesedi bulundu!

Manisa'nın Turgutlu ilçesinde 9 gündür kayıp olan Recep Üzülmez'in eşi ve köylüler tarafından Demirlek Mevkii'nde kayalıkların üzerinde cansız bedeni bulundu. Recep Üzülmez'in cesedi yakınlarını yasa boğdu.

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde 5 Şubat Çarşamba günü tarlaya gidiyorum diyerek evden çıkan 58 yaşındaki Recep Üzülmez bir daha eve geri dönmedi. Ailesi tarafından merak edilen Recep Üzülmez’e ulaşılamayınca durumu jandarma ekiplerine ihbar ettiler.

ARAMA ÇALIŞMA BAŞLATILDI
İhbar üzerine harekete geçen jandarma ekipleri, arama çalışması başlattı. Çalışmaya AFAD, AKUT, ANDA, Bornova Jandarma Komanda Taburu, Manisa Telsiz Radyo Amatörleri Derneği ve mahalle ekipleri de destek verdi.

EŞİ ARAMAYA DEVAM ETTİ
Soğuk havanın etkili olduğu Sivrice Mahallesi’nde 7 gün boyunca yapılan arama çalışmalarında bir sonuç alınamadı. Ekipler, arama çalışmalarına son verirken, köylüler ve Recep Üzülmez’in eşi Havva Üzülmez (56) devam etti.

CANSIZ BEDENİ BULUNDU
Köylüler ve Havva Üzülmez, bugün Demirlek Mevkii’nde arama çalışması yaptıkları sırada, Recep Üzülmez’in bir yamaçtaki kayalıkların üzerinde cansız bedenini buldu. Köylülerin ihbarı üzerine olay yerine jandarma ve AFAD ekipleri sevk edildi. Ekipler, Üzülmez’in cesedinin bölgeden alınması için çalışma başlattı. Cesedin bulunduğu yerden çıkarılmasının ardından otopsi yapılmak üzere İzmir Adli Tıp Kurumu’na gönderileceği öğrenildi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın