Manisa Haberleri

Manisa Saruhanlı ve Şehzadeler gökyüzünde cisim görüldü!

Manisa'nın Saruhanlı ve Şehzadeler ilçesinde ilginç bir olay yaşandı. Vatandaşlar gökyüzünde mavi renkli daire biçiminde bir cisim gördükler. Renkli daire cismin gören vatandaşlar bu anları cep telefonlarına kaydederek sosyal medya hesaplarından paylaştılar.

Manisa’nın Saruhanlı ve Şehzadeler ilçesinde vatandaşlar gökyüzünde mavi renkli bir daire gördüklerini iddia ettiler. 11 – 12 – 13 Nisan tarihlerinde görülen gökyüzündeki cismi cep telefonları ile çekerek sosyal medyada yayınladılar.

KİMİ VATANDAŞLAR UFO OLARAK YORUMLADI
Akşam saat 09.00 itibariyle ortaya çıkan ve yaklaşık bir saat boyunca gözle görülen cismin görüntüleri sosyal medyada kullanıcılarını da heyecanlandırdı. Kimi vatandaşlar görülen cismi UFO olarak yorumlarken, kimileri de cismin uydu ya da bir yıldız olarak değerlendirdi.

“PARLAK BİR YILDIZ GİBİ DURUYOR”
Cismi görüntüleyen Halitpaşa Mahallesi’nden İbrahim Gümüş, “Akşam vakti balkona çıktık. Yanımda çocuklarımda vardı. Gökyüzünde parlak bir ışık vardı ve mesafe bize çok yakındı. İlk olarak drone sandım. Sonra telefonumla video çektim. Yaklaştırdıkça şeklinin değiştiğini gördüm. Bakınca parlak bir yıldız gibi duruyor ama yakınlaştırdıkça Kabe’yi andırdığını gördüm. Fotoğraflarını çekmeye başladım. Kızım da bir yanda video çekmeye devam etti. Bir sonraki gün aynı saatte dışarı çıktık. Ezan vakti yine aynı cismi gördük. Yine cep telefonu kamerasıyla çekince bu sefer de kalp işareti andığını gördük. Son ben bunu arkadaşlarıma gösterdim.

“KABE VE TAVAF YERİNE BENZİYOR”
Hatta gök bilimci arkadaşlar bulursak gösterelim dedim. İki farklı videonun iki farklı şekli var. Bir tane yuvarlak ortada Kabe ve tavaf yerine benziyor, diğeri de kalp. Üç akşam ardı ardına aynı saatlerde kontrol ettik. Üç akşam da çok farklı şekillerde gördük. İlk akşam koyu maviydi. İkinci akşam hafif buz mavisi rengini aldı. Son akşamda kalp şeklini aldı. Uzaylılar var mı bilmiyorum ama ben olduğuna inanıyorum. Bizim yaşadığımız gibi onların da bir gezegeni olmalı” dedi.