Manisa Haberleri

Manisa Kula’da yeni koronavirüs kararları!

Manisa'nın Kula ilçesinde koronavirüs önlemleri kapsamında yeni kararlar alındı. Bu kapsamda alınan karara göre, pazarda meyve ve sebzelerin ambalajlanarak ya da poşetlenerek satılmasına karar verildi. 

İl il koronavirüs salgınına karşı önlemler alınmaya başlandı. Manisa’nın Kula ilçesinde tedbirler kapsamında yeni kararlar alındı. Bu kapsamda alınan karara göre, pazarda meyve ve sebzelerin ambalajlanarak ya da poşetlenerek satılmasına karar verildi.

Kula İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, İçişleri Bakanlığı’nın yayımladığı son genelge kapsamında toplandı. Kula ilçesinde alınacak tedbirlerin görüşüldüğü toplantıda, yeni kararlar alındı.

YENİ KORONAVİRÜS KARARLARI ALINDI

Kaymakam Kemal Duru’nun başkanlığında toplanan Kula İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu’nda alınan yeni kararlara göre, sebze ve meyvelerin ambalajlanarak veya poşetlenerek satılmasına, 65 yaş ve üzeri vatandaşların 10.00-16.00 saatleri dışında sokağa çıkmasının kısıtlanmasına, kalabalık ortamlarda sigara, tütün ve tütün mamullerini kullanmak amacıyla maskelerini çıkarmalarını önlemek üzere, pazaryeri (hayvan pazarı dahil) gibi kalabalık yerlerde ve kahvehane, çay ocağı, kafe gibi yerlerin açık alanlarında da birden fazla kişinin oturduğu masalarda sigara, tütün ve tütün mamullerinin tüketilmesinin yasaklanmasına ve esnafların müşteri ile konuşurken sigara içmesinin yasaklanmasına karar verildi. Alınan kararlara uymayanlar hakkında Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282. Maddesi gereğince idari para cezası verilmesi başta olmak üzere aykırılığın durumuna göre kanunun ilgili maddeleri gereğince işlem yapılacağı belirtilerken, konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanunun 195. Maddesi kapsamında suç duyurusunda bulunulacağı da ifade edildi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu