GündemManisa Haberleri

Manisa Kula’da tekstil fabrikasında koronavirüs alarmı!

Türkiye'de güncel koronavirüs vaka sayılarındaki düşüş devam ederken, Manisa'nın Kula ilçesinden kötü haber geldi. İlçede bulunan bir tekstil fabrikasında koronavirüs vakalarının görülmesinin ardından flaş bir karar alındı. Fabrikada koronavirüs vakaları görülmesi nedeniyle faaliyeti durdurularak çalışanlar da 14 gün süre ile karantina altına alındı.

Manisa’nın Kula ilçesinde bir tekstil fabrikasında koronavirüs vakalarının görülmesi üzerine fabrikanın faaliyeti 14 gün süreyle durdurularak, çalışanlar da karantinaya alındı.

Yeni tip koronavirüsün (Covid-19) ülkemizde görülmesinin ardından ilgili birimlerce alınan kararların sıkı bir şekilde uygulanan Kula’da, ilk vaka 95 günlük süre sonunda görülmüştü. İlk pozitif vakanın görülmesinin ardından başlatılan filyasyon çalışmaları ile salgının yayılımı önlenmiş, pozitif vakalar ve bunlarla temaslı olduğu tespit edilen vatandaşlar 14 günlük süre ile karantinaya alınmış ve salgının yayılımı önlenmişti.

VAKALAR ARTTI, FABRİKA KAPATILDI

Son günlerde ilçe genelinde artan pozitif vakalar ile ilgili de gerekli çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Son olarak bir tekstil fabrikasında çıkan ve gün geçtikçe artan vaka sayılarının ardından salgının yayılımı önlemek amacıyla önemli kararlar alındı.

Alınan kararlar gereğince vaka sayısının arttığı fabrikanın çalışmasına 14 günlük süre ile ara verilmesine karar verilirken, filyasyon ekiplerinin çalışmaları ile fabrikada çalışan personellerin 14 gün karantinaya alınacağı öğrenildi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu