Gündemİzmir HaberleriManisa Haberleri

Manisa Kula’da koronavirüslü şahıs yolcu otobüsünde seyahat ederken yakalandı!

Manisa'nın Kula ilçesinde 49 yaşındaki M.M.T. isimli koronavirüs testi pozitif çıkan şahıs karantinada olması gerekirken kuralları ihlal ederek yolcu otobüsü ile seyahat ettiği gerekçesiyle Kula Devlet Hastanesi'ne götürülerek koronavirüs servisine yatırıldı.

Manisa’nın Kula ilçesinde 49 yaşındaki M.M.T. isimli şahsın koronavirüs testinin pozitif çıkmasını ardından karantinada olması gerekirken yolcu otobüsünde seyahat ederken yakalandı.

İZMİR’DEN ERZURUM’A GİDECEKTİ

İzmir’den yola çıkan koronavirüs testi pozitif çıkan M.M.T., Erzurum’a gitmek üzere otobüse bindi. Yapılan ihbar üzerine otobüs, Kula İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince bir dinlenme tesisi önünde durduruldu. Yapılan kontrollerde M.M.T.’nin dün yapılan koronavirüs testinin pozitif çıktığı ve karantina kurallarını ihlal ettiği tespit edildi.

MUAVİN KARANTİNADA

Durumun sağlık ekiplerine bildirilmesi üzerine M.M.T. Kula Devlet Hastanesi Kovid-19 servisine götürüldü. Pozitif vaka ile temaslı olan yolcu otobüsünün muavinine de yolcuğunu tamamlanmasının ardından kendini 14 günlük süre ile evinde karantinaya alması için tutanak tanzim edildi.

Öte yandan, pozitif vakanın oturduğu koltuğun önünde, arkasında ve yanında başka bir yolcu seyahat etmezken, otobüste bulunan diğer 7 yolcunun uzak oturmalarından dolayı karantina işlemi uygulanmadı.