Afyonkarahisar haberleriAydın HaberleriDenizli HaberleriEge Haberleriİzmir HaberleriKütahya HaberleriManisa HaberleriManşetMuğla HaberleriUşak HaberleriYerel

Manisa, İzmir, Muğla, Afyonkarahisar dikkat: MGM tek tek açıkladı!

Bugün Türkiye’nin pek çok ilinde sokağa çıkma kısıtlaması uygulansa da binlerce vatandaş hava durumunu araştırmaya devam ediyor. “Bugün hava nasıl olacak?” sorusunun cevabını merak edenler için Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) son değerlendirmelerini paylaştı. İşte Manisa, İzmir, Muğla, Afyonkarahisar ve diğer bölgelerde günlük hava durumu verileri…

Mart ayının sonuna gelirken havaların ne zaman ısınmaya başlayacağı da vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Bu nedenle sıklıkla hava durumu araştırması yapılıyor. MGM hava durumuna ilişkin son değerlendirmelerini resmi internet sayfası üzerinden açıkladı. Kurum tarafından yapılan değerlendirmelerde Ege Bölgesi’nde havanın bugün parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmininde bulunuldu. Öte yandan Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun doğusunda yüksek kar örtüsü olan dik yamaçlarda çığ oluşma riskine karşı tedbirli ve dikkatli olunması gerektiği bildirildi.

Ege Bölgesi hava durumu

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
A.KARAHİSAR °C, 11°C
Parçalı ve az bulutlu
İZMİR °C, 18°C
Parçalı ve az bulutlu
MANİSA °C, 17°C
Parçalı ve az bulutlu
MUĞLA °C, 16°C
Parçalı ve az bulutlu
KÜTAHYA °C, 13°C
Parçalı bulutlu
AYDIN °C, 19°C
Parçalı bulutlu
UŞAK °C, 13°C
Parçalı bulutlu
DENİZLİ °C, 16°C
Parçalı bulutlu

TÜRKİYE HAVA DURUMU

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; ülkemiz genelinin parçalı ve az bulutlu, gece (Pazartesi) saatlerinde İstanbul çevrelerinin yer yer çok bulutlu ve hafif sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. İç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile beraber yer yer pus ve sis bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ve Doğu Anadolu’nun doğusunda çığ oluşma riski bulunmaktadır.
HAVA SICAKLIĞI: Hava sıcaklığının ülke genelinde 3-6 derece artması bekleniyor.
RÜZGAR: Rüzgarın ülkemizin kuzeybatı kesimlerinde batı ve güneybatılı, diğer yerlerde kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

UYARILAR

Zirai Meteorolojik Uyarı: Yapılan son değerlendirmelere göre önümüzdeki hafta başına kadar tarımsal faaliyetlerin başladığı/devam ettiği Karadeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu, Doğu Anadolu’nun batısı ile Güneydoğu Anadolu’nun kuzeyinde zirai don hadisesi beklendiğinden başta üreticilerimiz olmak üzere ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI: Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun doğusunda yüksek kar örtüsü olan dik yamaçlarda çığ oluşma riskine karşı tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.